F1.sk F1.sk

Szafnauer vychválil Strolla: Vie, ako na to šliapnuť
zdroj: Pirelli Motorsport

Szafnauer vychválil Strolla: Vie, ako na to šliapnuť

Lanca Strolla čaká v sezóne 2019 okrem iného aj boj o vlastnú povesť. Mladý Kanaďan musí ukázať, že je nielen synom bohatého otca, ale aj skvelým pilotom, ktorý potiahne tím Racing Point k lepším zajtrajškom.

Dve diametrálne odlišné sezóny s Williamsom. Kým v tej prvej naháňal matadora Felipeho Massu a získal senzačné pódium v Baku, v druhej sa snažil s poddimenzovaným autom získať aspoň nejaký bod, čo sa takmer rovnalo zázraku. Avšak vďaka jeho miliardárskemu otcovi sa mladému Lancovi začalo blýskať na lepšie časy. Najnovšie preteká za „rodinný podnik“, ktorý nesie označenie Racing Point.

Je jasné, že keď chce presvedčiť verejnosť o svojich kvalitách, musí vo farbách nového tímu excelovať. Začal dobre, deviatym miestom v Austrálii.

„Vie, ako na to šliapnuť,“ povedal šéf tímu Otmar Szafnauer pre Motorsport.com. „Bude to zaujímavé, pretože on je energický pretekár, podobný Checovi. Som si istý, že sa dočkáme pretekov, kde na seba priamo narazia. Je to však niečo, čo potrebujeme. Potrebujeme dvoch šikovných jazdcov, a máme ich.“

Stále je tu však krivda, ktorú pociťujú mnohí najmä z radov fanúšikov. Aj kvôli Strollovi totiž zostal bez miesta talentovaný Esteban Ocon. Ten podľa mnohých na rošte v tomto roku nemal chýbať. Szafnauer však svojho nového zverenca bráni: „Časom sa to zmení, pretože je dobrý, veľmi dobrý,“ povedal rumunský rodák.

„Nevyhráte všetky tie juniorské série, keď neviete jazdiť. Vyhral všetky šampionáty, ktorých sa zúčastnil. My sme už počas jázd na simulátore videli, že je naozaj dobrý.“

Pochvalné slová na adresu mladého Kanaďana pridal aj technický šéf tímu Andy Green: „Povedal som to hneď na začiatku. Videli sme ho, keď sadol do auta počas testov v Abú Zabí a bol veľmi rýchly. Chalan má talent.“

A úvodný víkend dal dvom najdôležitejším mužom Racing Pointu za pravdu. Stroll sa dokázal zo šestnásteho miesta na štarte vyšplhať až na deviate. „Domov“ tak priviezol prvé dva body v sezóne.

„Keďže išiel na opačnej stratégii, dostal sa na chvíľu do čistého vzduchu a jeho časy boli skvelé. Potom sa síce dostal pod tlak, najmä zo strany Kvjata a Gaslyho, no neurobil chybu,“ povedal Szafnauer.

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk