F1.sk F1.sk

Ferrari oficiálne požiadalo o vrátenie „Mission Winnow“ do názvu tímu
zdroj: Filip Škripko

Ferrari oficiálne požiadalo o vrátenie „Mission Winnow“ do názvu tímu

Logá najväčšieho sponzora tímu Ferrari by sa mali v Bahrajne vrátiť. Mission Winnow bol z lakovania i tímového oblečenia odstránený len pre úvodnú veľkú cenu, nakoľko by stajňa mohla čeliť legislatívnym ťažkostiam.

Firma Philip Morris International je vo svojej brandži pojmom. S obratom takmer 80 miliárd dolárov patrí na poli tabakových výrobkov k veľmociam. Ich spolupráca s tímom Formuly 1 Ferrari sa stala takým drobným mementom úspešnej éry Michaela Schumachera a Kimiho Räikkönena. Spoločnosť Marlboro totiž dnes tvorí vlajkovú loď celého predaja zoskupenia Philip Morris.

Kvôli obmedzeniam tabakovej reklamy však už tohto výrobcu na lakovaní tímu Ferrari nevidíme. Odkazom je tak nápis „Mission Winnow“, ktorý tvorí akúsi víziu spoločnosti do budúcna, a práve tá zdobí lakovanie tímu z Maranella od záveru minulej sezóny.

Napriek tomu však v Austrálii hrozili tímu legislatívne ťažkosti. Niektoré skupiny totiž avizovali, že plánujú preskúmať, či sa nejedná o porušenie zákonov krajiny obmedzujúcich tabakovú reklamu. Aby sa Ferrari vyhlo komplikáciám, rozhodli sa na jeden víkend logo Mission Winnow odstrániť. A to nielen z lakovania auta, kombinéz či tričiek, ale aj samotného názvu tímu.

Scuderia Ferrari Mission Winnow
tak bude v Bahrajne opäť oficiálnym názvom stajne. Tím už oficiálne požiadal o zmenu, teraz čaká na oficiálne potvrdenie zo strany FIA.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk