F1.sk F1.sk

Sainz: Renault spravil pokrok, ktorý mal prísť pred dvoma rokmi
zdroj: Twitter/McLaren

Sainz: Renault spravil pokrok, ktorý mal prísť pred dvoma rokmi

Carlosovi Sainzovi debutový víkend v McLarene veľmi nevyšiel, za čo bola zodpovedná predovšetkým jeho pohonná jednotka. Sám však z toho nie je zdrvený, pretože v Austrálii zistil, že motor už preňho nebude predstavovať takú brzdu ako doteraz.

"Cítim tu krok správnym smerom, cítim zmenu," zhodnotil súčasné výkony Renaultu Carlos Sainz, ktorý francúzsku pohonnú jednotku dôverne pozná, keďže s ňou strávil štyri z jeho piatich rokov v F1. "Stále si myslím, že sme trochu za motormi Ferrari a Mercedesu, ale určite máme pocit, že konečne máme niečo, s čím môžeme bojovať."

"Vo Formule 1 som odjazdil štyri roky, v každom z tých štyroch rokov sme na rovinkách strácali desať kilometrov za hodinu. Keď sme sa teda v Melbourne ukázali a zistili, že na top tímy nám chýbajú len dva-tri kilometre, bolo to veľmi povzbudzujúce," pokračoval rodák z Madridu. "Zdá sa, že majú jasné nápady, ako motor v priebehu roka vylepšiť, čo tiež prispieva k pozitívnemu naladeniu."

Motor bude potrebovať vylepšiť spoľahlivosť. Z pretekov v Albert Parku musel Sainz odstúpiť kvôli poruche na jednotke MGU-K. Na margo nehody skonštatoval len toľko, že Renault zažil niečo veľmi podobné už na predsezónnych testoch. Samotný výrobca Španielovo odstúpenie nekomentoval.

Pokiaľ však ide o výkon, Sainz nachádza pozitívne slová: "V tomto smere by som chcel Renault pochváliť, pretože konečne sa zdá, že spravili krok, ktorý sme potrebovali pred dvoma rokmi. Renaultu verím a dúfam, že budeme aj naďalej na to tlačiť."

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk