F1.sk F1.sk

Podľa Rowlanda by bolo "hlúpe" odísť z Formuly E do F1
zdroj: Williams F1 Team

Podľa Rowlanda by bolo "hlúpe" odísť z Formuly E do F1

Oliver Rowland po víťazstve v šampionáte Formuly Renault 3.5 a po treťom mieste v ročníku 2017 Formuly 2 plnil úlohy testovacieho jazdca Renaultu a Williamsu. Dnes pôsobí vo Formule E a je nadmieru spokojný, do Formuly 1 sa teraz určite vrátiť nechce.

Na konte šampionátu jazdcov Formuly E má po troch vypadnutiach len šesť bodov a drží pätnástu priečku, no vyhliadky tak biedne nevidí. "S Nissanom som v dobrej pozícii. Je to veľký výrobca a Formula E je na vzostupe. Bolo by hlúpe sa obzerať po niečom inom," vyhlásil pre crash.net Oliver Rowland.

Rowland jazdil pre Williams na minuloročných testoch v Maďarsku, a tak azda aj premýšľal, či by mu v Grove nedali šancu. Dnes mu ale určite odľahlo, že v britskom tíme nemusí pôsobiť. "Vo Formule 1 je to v mnohých tímoch ťažké, pokiaľ ide o veci ako rozpočet. Minulý rok som bol vo Williamse, keď sa ale pozriem na to, ako na tom sú dnes, oveľa radšej budem jazdiť vo Formule E ako robiť tamto."

"Ťažko sa na to pozerá. V továrni som strávil veľa času a veľa z tých ľudí poznám. Želám im to najlepšie, no myslím si, že sa mi podarilo vyhnúť sa guľke," konštatuje 26-ročný Brit. "Keď výkonnostne tak veľmi strácate, musí byť ťažké sa motivovať a pokračovať. Majú pred sebou veľa práce, teraz potrebujú pracovať so sklonenou hlavou. Ja osobne sa plne koncentrujem na Formulu E."

Rowlandovi sa ušlo miesto v Nissane potom, čo Alex Albon prijal ponuku Toro Rosso. Nešiel by aj Rowland radšej do Toro Rosso, keby sa objavila taká šanca? "To je ťažká otázka. Najskôr som nad tým aj premýšľal. Muselo byť preňho ťažké sa rozhodnúť, pretože neexistujú žiadne garancie toho, ako dlho to potrvá. Hlavne pri Red Bulle; oni sa s vami nehrajú, ak nepodávate výkony."

"Myslím si, že by sa oplatilo vyberať si len z top tímov, no a to sa nikdy nestane. Preto radšej zostanem vo Formule E. Tu mám šancu v pretekoch vyhrať a vybudovať si dobrú reputáciu. Radšej si vyberám Formulu E ako F1," dodal.

Najnovšie z kategórie: Formula E

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk