F1.sk F1.sk

Ralf Schumacher: Vo Williamse je to teraz strach a teror
zdroj: Rokit Williams Racing

Ralf Schumacher: Vo Williamse je to teraz strach a teror

Williams stále tápa. Šéfka Claire Williamsová už druhý rok zdôrazňuje, že spraviť z Williamsu tím, ktorý bude opäť schopný bojovať aspoň o stred poľa, si vyžiada čas. Po prvých pretekoch novej sezóny sa ale zdá, že to bude trvať dlhšie, než sa zdalo. Veď zatiaľ čo ostatné tímy sa oproti minulému roku zlepšili, Williams ako jediný nedokázal ani len vyrovnať svoj vlaňajší kvalifikačný čas. Ralf Schumacher si preto už dnes nemyslí, že problémom britského tímu je len technické oddelenie.

Pri ozdravnom procese treba liečiť príčinu, nie symptómy. Tou príčinou by podľa Schumachera, ktorý s Williamsom získal päť zo šiestich svojich víťazstiev, mohol byť manažment tímu, ktorý funguje až nápadne podobne ako v 70. rokoch.

Vtedy tím viedol sám Frank Williams. "Williams má veľmi špecifický štýl riadenia. Pokiaľ tam bol Patrick Head, tak to bolo vyvážené. Teraz je ale vedený štýlom sedemdesiatych a osemdesiatych rokov — je to tak trochu vláda strachu a teroru. To je škoda, pretože ľudia musia byť motivovaní," povedal v rozhovore pre motorsport-total.com Ralf Schumacher.

Patrick Head je už minulosťou a momentálne má tím pod palcom Claire Williamsová. "So súčasnou štruktúrou nemôže Williams dostať zo svojich zamestnancov to najlepšie. V tíme nie je žiadna súdržnosť. Inžinieri pracujú viac proti sebe ako spolu."

"Nanešťastie, Claire si ponechala zvyky jej otca. Azda sa zamýšľa, či je to pre ňu správna úloha. Možno potrebuje manažment Williamsu reštrukturalizovať," dodáva Schumacher. "Chlapík (Paddy Lowe, pozn. red.), ktorého práve vyhodili, bol v iných tímoch úspešný. Aj napriek tomu nezvládol vrátiť Williams späť na trať. Je to dosť na to, aby sme začali klásť otázky."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk