F1.sk F1.sk

Hamilton brzdil Vettela náročky, myslí si Smedley
zdroj: TASR/AP

Hamilton brzdil Vettela náročky, myslí si Smedley

Sebastian Vettel zašiel do boxov medzi prvými už v štrnástom kole. Na príliš seriózny pokus o undercut to vtedy nevyzeralo, keďže na Hamiltona strácal pred zastávkou štyri sekundy. Po nej sa však Sebastian Vettel dokázal svojho konkurenta držať. Bolo Ferrari v tejto fáze pretekov naozaj také silné, alebo sa Hamilton s Nemcom len hral?

Na túto otázku hľadal odpoveď odídenec z Williamsu Rob Smedley, ktorý sa pripojil k tímu odborníkov platformy F1TV. "Možno sme prehliadli majstrovský kúsok Lewisa Hamiltona," vyhlásil na F1TV. "Keď vyšiel z boxov, bol priamo pred Sebastianom a musel sa brániť. Sebastian strávil veľa času za Lewisom, čo znamenalo, že Sebastian bol rýchlejší."

O desať kôl neskôr sa pri svojich mechanikoch pristavil aj Max Verstappen. Na úplne nových gumách sa poľahky dotiahol na dvojicu pred ním. S Vettelom nemal väčšie problémy a predbehol ho v druhej DRS zóne.

"Sebastian bol jasne pred ním, no potom ho Lewis začal spomaľovať. Max sa priblížil, ukázal skvelý manéver. Čo sa stalo potom, bol ale majstrovský kúsok; Lewisove časy na kolo sa začali zlepšovať o pol sekundy," všimol si Smedley. Vďaka tomu, že sa Verstappen posunul na tretiu priečku, stratil Vettel ďalšie tri body.

Hamilton napokon ustál aj útoky zo strany Verstappena. "Odviedol dobrú prácu a spravil maximum — hlavne proti Sebastianovi," zhodnotil jeho výkon bývalý pretekový inžinier Felipeho Massu. 

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk