F1.sk F1.sk

Ferrari Briatoreho nepresvedčilo: Vôbec nič sa nezmenilo
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari Briatoreho nepresvedčilo: Vôbec nič sa nezmenilo

Radosť z toho, že v štartovom poli to bude ešte vyrovnanejšie a o titul sa pobijú až tri tímy, razom stopol Mercedes. V porovnaní s Ferrari síce v predsezónnych testoch nepodal najpresvedčivejší výkon, no keď sa začal lámať chlieb, opäť sa vyšvihol na čelo. Flavia Briatoreho to utvrdilo v tom, že Maranello sa z titulu nebude tešiť ani tento rok.

"Vo Ferrari sú majstri sveta v testovaní," nadhodil Christian Horner, keď v Barcelone dostal otázku, čo si myslí o silných časoch Scuderie. Mercedes sa za časmi nehnal, takže sme si rýchlosť Ferrari nevedeli dobre porovnať. Strieborné šípy sa namiesto toho sústredili na prácu s monopostom, aby sa piatky, keď inžinieri nerozumejú monopostu, vyskytovali čo najmenej.

"Ferrari to bude mať proti takému silnému Mercedesu ťažké," povedal pre Radio Capital Flavio Briatore, podľa ktorého to má Mercedes rozbehnuté takmer ideálne: "Vidím jediný problém, a tým je interná súťaž medzi Hamiltonom a Bottasom."

"V porovnaní s minulým rokom sa vôbec nič nezmenilo. Ferrari na Mercedes nestratilo, no ani nezískalo. Zostaňte však v strehu; Veľká cena Austrálie je atypická, kvôli rozloženiu zákrut. Opakovane sme to v minulých rokoch zažili. Zároveň však platí, že ak v Austrálii jazdíte tak dobre ako Mercedes, tak budete silní všade," komentuje bývalý šéf Renaultu i Benettonu. "Na ich melbournskú formu musí Ferrari získať osem alebo deväť desatín. Preto tvrdím: Mercedes bude aj naďalej dominovať. Oni sú zvyknutí na víťazenie a na to, že ostatní ich len nasledujú."

"Čo na Ferrari v Austrálii nefungovalo? Všetko musí byť správne: pilot, auto, použitie pneumatík. Toto už nie je šampionát jazdcov, toto je svetový šampionát manažmentu pneumatík. Keď si zapnem televíziu, od komentátorov nepočúvam iné ako pneumatiky, pneumatiky, pneumatiky. No ja chcem namiesto toho vidieť gladiátorov uprostred nádherného súboja!" zvolal Briatore.

Ferrari sa pokúša prelomiť sériu nevíťazných šampionátov už tretí rok po sebe. Pred dvoma malo titul ešte pomerne ďaleko, no ročník 2018 mohol patriť Scuderii. "Ferrari malo šancu získať titul. Na Hamiltona mali len vyvinúť väčší tlak, možno by ho prinútili spraviť aj nejakú chybu. Pravda je však taká, že Ferrari nebolo schopné ten tlak vyvinúť."

"Recept na úspech je vyhrávať v pretekoch, ktoré treba vyhrať a končiť na pódiách vo zvyšných veľkých cenách, keď auto nie je také konkurencieschopné, a to s pomocou správnej stratégie," dodáva Briatore. "S Vettelovým Ferrari by sa Fernando Alonso stal majstrom sveta. V minulosti sme sa s Renaultom stali dvojnásobnými majstrami, a to sme nemali také dobré auto, ako v roku 2018 Ferrari."

Najnovšie z kategórie: Flavio Briatore

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk