F1.sk F1.sk

Domenicali: V Melbourne často platia svojské zákony
zdroj: Scuderia Ferrari

Domenicali: V Melbourne často platia svojské zákony

Ferrari vstupovalo do sezóny v pozícii hlavného favorita, ale v Melbourne vyhorelo. Tak v kvalifikácii, ako aj v pretekoch, bolo ďaleko za Mercedesom a fanúšikovia ani len netušili, čo sa to vlastne stalo.

Prekvapený ostal aj bývalý šéf tohto tímu Stefano Domenicali, ktorý dnes pracuje pre Lamborghini a súčasne je odborníkom televíznej stanice Channel 4.

"Áno, pre nich to bol ťažký víkend," skonštatoval Talian, ktorého slová cituje Speedweek. "Ferrari nedokázalo ukázať normálnu výkonnostnú úroveň a nenaplnilo pozíciu favorita. Nemôžeme však zabúdať na to, že v Melbourne často platia svojské zákony. Preto budem za hodnovernejší považovať Bahrajn."

"V Austrálii bolo ich auto pomalé, ale neviem, či išlo o pneumatiky, šasi alebo motor. Keď sa pozriem na rýchlosť a dosahované časy, tak je jasné, že niečo nefungovalo normálne. Nemôžeme však reagovať prehnane... viac sa dozvieme v blížiacich sa arabských pretekoch."

V rozhovore padla aj tradičná otázka: Nepríde s Lamborghini do F1? "Už som dostal desiatky takýchto otázok, ale vždy poviem len jedno: aktuálne máme iné ťažiskové body," dodal Stefano Domenicali.

Najnovšie z kategórie: Stefano Domenicali

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk