F1.sk F1.sk

S Albonom v Toro Rosso zatiaľ vládne spokojnosť
zdroj: TASR/AP

S Albonom v Toro Rosso zatiaľ vládne spokojnosť

Alex Albon má za sebou premiérový víkend vo Formule 1. Zvládol ho celkom dobre, v kvalifikácii bol lepší ako jeho kolega Daniil Kvjat a do cieľa pretekov napokon prišiel na štrnástom mieste. Mal však problém s prehrievaním bŕzd a nebolo to ideálne.

"Odviedol skutočne solídnu prácu," povedal technický riaditeľ Toro Rosso Jody Egginton pre Autosport. "Je dobrý a má metodický prístup, nie je emotívny a učí sa veľmi rýchlo. Zatiaľ som ním uchvátený."

"Po štarte pretekov musel chvíľu manažovať svoje brzdy, ale dostal sa z toho. Po stránke manažmentu pneumatík sa toho veľa naučil a rovnako aj po stránke toho, ako absolvovať preteky. A možno prvýkrát v kariére zažil modré vlajky," pokračoval Egginton, podľa ktorého to môže byť v Bahrajne ešte lepšie. Tento okruh totiž bude pretekár s thajskou licenciou poznať.

"Alex odviedol prekvapujúco dobrú robotu," pridal pár slov šéf tímu Franz Tost. "Nemôžeme zabúdať na to, že v Melbourne jazdil prvýkrát. Takmer sa dostal do Q3... chýbalo mu len niekoľko stotiniek sekundy."

"Do pretekov mal veľmi dobrý štart a rovnako aj prvý stint s mäkšími pneumatikami bol dobrý. Preteky absolvoval bez chýb, čo je pred ďalšími podujatiami veľmi sľubné," dodal Tost.

Samotný Albon povedal, že v F2 to bolo viac o šetrení pneumatík: "Tam sme išli v pretekoch možno na 90 percent, pretože sme šetrili gumy. V F1 ideme možno na 95 percent..."

"Po stránke nasledovania áut je to z pohľadu pneumatík skutočne zlé," skonštatoval. "Dostať sa do boja je potom veľmi ťažké a nemôžete tak robiť dlhšie ako dve kolá po sebe, pretože gumy sa vám prehrejú. Inak je nasledovanie áut lepšie, ako som čakal - a sčasti za to asi môžu aj nové pravidlá."

"Predbiehanie určite nebude ľahké a Melbourne v tomto smere rozhodne nie je jednoduché. Hlavne je to však o tom, že keď bojujete s ostatnými, musíte si dávať pozor na gumy a neprehriať ich. Je to ťažké," poznamenal Alex Albon.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk