F1.sk F1.sk

Rosberg: Bottas môže byť majstrom sveta
zdroj: Pirelli Motorsport

Rosberg: Bottas môže byť majstrom sveta

Nicovi Rosbergovi sa v roku 2016 podaril husársky kúsok. V majstrovskom boji zdolal svojho uznávaného kolegu Lewisa Hamiltona a keďže si splnil životný cieľ, následne ukončil kariéru. Teraz sa v jeho šľapajách pokúša vybrať Valtteri Bottas.

"Myslím si, že Bottas môže byť majstrom sveta," uviedol Rosberg, ktorého slová cituje nemecký Auto Bild Motorsport. "Valtteri je v tomto roku v bojovom režime, potvrdzuje to aj jeho brada. Odviedol senzačnú prácu, v pretekoch zvládol všetko perfektne a na konci pridal aj bojové gesto v podobe najrýchlejšieho kola a dôležitého bodu."

"Sezónu začal veľmi silne a túto mentálnu stránku Formuly 1 nemôžeme podceňovať. V minulom roku sme ju videli aj u Sebastiana. Valtteri je však na rozdiel od neho vo vzostupnej špirále."

Rosberg pripomenul aj inú vec. Po nečakanom úmrtí Charlieho Whitinga preteky štartoval jeho náhradník Michael Masi a červené svetlá zhasli veľmi skoro. Pretekárov to mohlo prekvapiť.

"S určitosťou to bolo najrýchlejšie zhasnutie za celé roky," pripomenul Nico Rosberg. "Mnohí ostali určite prekvapení a toto je Lewisova slabina. Valtteri rozhodne počas celého víkendu trénoval procedúru so spojkou: raz, dvakrát, trikrát, stokrát. A Lewis? Ani raz. Alebo možno päťkrát..."

"Valtteriho problém je však v tom, že v kvalifikácii bude Lewis vždy neskutočne silný. To bude jeho najväčšia prekážka. Existuje však šanca na to, že uvidíme poriadny duel. Myslím si, že Valtteri môže byť majstrom sveta. Musí ostať pozitívne naladený, pretože Lewis má aj slabšie fázy," dodal Rosberg.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk