F1.sk F1.sk

Räikkönen priznal, že zmluvu s Ferrari podpísal už v roku 2005
zdroj: TASR/AP

Räikkönen priznal, že zmluvu s Ferrari podpísal už v roku 2005

Kimi Räikkönen začal svoju kariéru v tíme Sauber, ale na výslnie vystúpil s McLarenom. V tejto stajni sa presadil natoľko, že mu od roku 2007 dalo príležitosť Ferrari. Ako však prezradil, zmluvu podpísal omnoho skôr.

"Zmluvu som podpísal ešte v roku 2005," uviedol Räikkönen, ktorého slová cituje nemecká verzia Motorsport.com. "Stalo sa tak dlho predtým, ako som tam šiel. Prekvapilo ma, že to ostalo tak dlho utajené. O Ferrari sa pritom často dozviete viac vecí z novín, ako priamo v továrni."

Fín získal so Scuderiou hneď v prvom roku titul, ale potom to už také ružové nebolo. Po konci sezóny 2009 ho Ferrari nahradilo Fernandom Alonsom a keďže ho zo zmluvy vykúpilo za veľké peniaze, Kimi Formulu 1 celkom opustil.

Cítil záujem iných tímov, ale peniaze, ktoré by tam zarobil, sa nevyrovnali odstupnému zo strany Ferrari. Vraj išlo o 17 miliónov eur. "Nemalo význam ísť do iného tímu, pretože by som na tom len prerobil. A nie som hlúpy, aby som podpísal zmluvu za menej peňazí."

Aj preto odišiel do rely a pôsobil tam. "A vlastne som nemal žiadny záujem pokračovať. Mal som dosť celej tej politiky a špiny. Mal som platnú zmluvu, z ktorej ma vyplatili. Bol som rád, že som mohol odísť... a inak by som tu dnes možno už ani nebol," usmial sa Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk