F1.sk F1.sk

Kubica návrat neľutuje, z pomalého auta sa však musel aj zasmiať
zdroj: TASR/AP

Kubica návrat neľutuje, z pomalého auta sa však musel aj zasmiať

Robert Kubica zažil veľmi biednu Veľkú cenu Austrálie. Sedel v najpomalšom aute, ktoré ostalo po štarte navyše poškodené. Prišiel o predné krídlo a neskôr sa mu odlomilo dokonca aj spätné zrkadlo, aby do cieľa prišiel so stratou troch kôl.

"Od okamihu, ako som počul o jeho návrate, som to spochybňoval," povedal bývalý pretekár JJ Lehto pre fínsky denník Iltalehti. "Preč bol tak dlho a Williams je momentálne doslova stratený. Jazdci s tým sotva môžu niečo spraviť."

Poľský pretekár to však nechcel vnímať takto negatívne. "Nie, nič neľutujem," zareagoval. "V minulom roku som toto rozhodnutie zvažoval viac ako šesť týždňov. Vedel som, že to bude ťažké, aj keď som určite netušil, že do Austrálie pôjdeme takí nepripravení."

"Nič neľutujem. Nie som práve najcitlivejší človek, ale po prejazde cieľom som aj tak cítil, že som dosiahol niečo vážne..."

Preteky ako také však boli doslova tragické. "V jednom okamihu som od inžiniera počul, že mám dobré tempo. Musel som sa začať smiať, lebo som mal pocit, ako keby som stál."

Ak sa na situáciu pozrieme zo všeobecného hľadiska, Kubicov návrat je veľká vec. Daniel Ricciardo to vyzdvihol už na štvrtkovej tlačovke v Melbourne a potleskom ho odmenili aj Sebastian Vettel, Lewis Hamilton a Max Verstappen.

"Ešte pred dvoma rokmi si nikto nemyslel, že by som sa mohol vrátiť," zdôraznil Robert Kubica. "Čaká ma dlhý let domov a možno mi neuveríte, ale Austráliu opúšťam šťastný."

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk