F1.sk F1.sk

Wolff si myslí, že Ferrari sa po stránke nastavenia totálne netrafilo
zdroj: TASR/AP

Wolff si myslí, že Ferrari sa po stránke nastavenia totálne netrafilo

Motoristický svet ostal zaskočený biednym výkonom Ferrari z Veľkej ceny Austrálie. Stajňa, ktorá mala počas testov zjavne najlepšie auto, sa odrazu trápila a monopost SF90 nefungoval. To všetko z ničoho nič.

"Jasne, že Ferrari nenaplnilo svoje očakávania," povedal športový šéf Mercedesu Toto Wolff, ktorého slová cituje Autosport. "Podľa mňa je však ťažké nájsť s týmto novými autami optimum."

"Počas súťažného víkendu máte na nájdenie správneho nastavenia len dva dni a osobne mám pocit, že zvolili zlú cestu. Nemyslím si, že by mali veľký výkonnostný problém. Určite ma prekvapilo, že sa nedostali na pódium, pretože v Barcelone boli ozaj veľmi silní."

"Bahrajn bude opäť raz o niečom celkom inom," skonštatoval Rakúšan. "Je tam veľmi drsný povrch a bude veľmi horúco. Myslím si, že po stránke výkonnostnej úrovne tímov uvidíme určité zmeny."

Wolff následne zopakoval, že pred príchodom do Melbourne netušil, ako na tom jeho tím bude. "Napokon nás prekvapil náš náskok a rovnako nás prekvapilo to, že Ferrari nemalo rýchlosť. Pravda bude niekde uprostred. Po stránke nastavenia sa ubrali zlým smerom a my sme to zvládli správne," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk