F1.sk F1.sk

Kvjat: Jeden z najťažšie vybojovaných bodov
zdroj: TASR/AP

Kvjat: Jeden z najťažšie vybojovaných bodov

Daniil Kvjat sa po vyše sezóne vrátil do hry a jeho predstavenie v monoposte Toro Rosso nebolo najhoršie. Do cieľa prišiel desiaty a získal cenný bod, čo sa v nabitom strede poľa určite ráta. Kvalifikácia, v ktorej skončil pätnásty, však nebola celkom ideálna.

Rus stavil na inú stratégiu, ako ostatní. Prví stint poriadne natiahol, vďaka čomu predstihol niektorých jazdcov, ktorí išli do boxov skoro. Nuž a v posledných dvadsiatich kolách dokázal odolať tlaku Pierra Gaslyho z Red Bullu.

"Nebolo to jednoduché a povedal by som, že to bol jeden z najťažšie vybojovaných bodov," povedal Kvjat po pretekoch. "Veľmi to tešilo, pretože sme za nami dokázali udržať rýchlejšie auto. Pre nás ako tím je to mimoriadne povzbudzujúce a treba povedať, že sme sa dokázali doťahovať aj na iné autá pred nami. Máme mnoho pozitív."

"Moje preteky boli o neprestajnom boji od prvého do 58. kola. Vždy som s niekým bojoval, útočil sa, bránil. Bolo to náročné," skonštatoval pilot z Ufy.

Jeden z problémov prišiel v tretej zákrute pri útoku na Lanca Strolla, ktorý nakoniec skončil deviaty. Daniil vyšiel až do štrku. "Bol to neskorý manéver, prichádzal som tam veľmi rýchlo. Pokúsil som sa, zablokoval som predné koleso a bolo to veľmi frustrujúce."

"Vtedy som si pomyslel, že preteky som možno definitívne stratil. Tím ma však následne informoval, že za mnou je aj tak dobrý odstup. Bolo ťažké udržať si chladnú hlavu, ale v nasledujúcich kolách som na to zatlačil ako zviera a po ôsmich či deviatich okruhoch som bol na neho opäť nalepený," dodal Daniil Kvjat.

Najnovšie z kategórie: Toro Rosso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk