F1.sk F1.sk

Giovinazzi zdolal len Williamsy, mal však poškodené auto
zdroj: TASR/AP

Giovinazzi zdolal len Williamsy, mal však poškodené auto

Antonio Giovinazzi bol v priebehu Veľkej ceny Austrálie "viditeľný", ale nič prevratné nedosiahol. Približne v polovici pretekov jeho tím odďaľoval zastávku v boxoch a spomaľoval tak priamych súperov Kimiho Räikkönena. Až keď mu gumy definitívne "odišli" a výrazne strácal, zašiel pre nové.

V rozhovore po pretekoch priznal, že jeho auto dostalo hneď po štarte poriadne zabrať. Jednak prešiel cez úlomky z monopostu Daniela Ricciarda a potom v deviatej zákrute kolidoval s Carlosom Sainzom, takže si poškodil predné krídlo.

Pomalá bola aj zastávka v boxoch, v rámci ktorej bolo nutné upraviť balans. Talian nakoniec skončil pätnásty a zdolal len pretekárov Williamsu, jeho kolega Kimi Räikkönen prišiel do cieľa ôsmy.

"Od prvého kola som mal poškodené predné krídlo, kolidovali sme myslím s McLarenom," povedal Giovinazzi. "Od toho okamihu to boli náročné preteky, hlavne v prvom stinte s prvou sadou pneumatík."

"Počas zastávky v boxoch sme sa predné krídlo pokúsili opraviť, aby sme nestrácali až také množstvo času. V závere bolo naše tempo lepšie, ale auto nieslo výrazné poškodenie. Musíme sa koncentrovať na ďalšie podujatia," odkázal.

Šéf Alfy Romeo Frédéric Vasseur bol s predstavením nováčika spokojný a potešila ho hlavne jeho kvalifikácia. V Q1 dosiahol čas, ktorým by postúpil dokonca do Q3 - v rozhodujúcej druhej časti ho však nedokázal zopakovať.

"Antonio bol v Q1 veľmi dobrý," skonštatoval Vasseur pre Autosport. "V pretekoch mal však hneď v prvom kole kontakt, stratil prítlak a bolo viac-menej hotovo. Začal s mediumkami a potom to potreboval nejako prežiť. Dúfali sme v safety car alebo niečo také... ale odviedol dobrú robotu."

Alfa Romeo na tom nie je zle a bola šiesta najsilnejšia. Okrem jazdcov troch top tímov ju zdolali aj Kevin Magnussen z Haasu a Nico Hülkenberg z Renaultu.

"Je to vyrovnané. Z nášho boxového múra je ťažké posúdiť to, pretože sa musíme koncentrovať na naše auto, ale od siedmeho miesta, Hülkenberg, po jedenáste, to bola mega bitka. Po druhom týždni testov sme neboli príliš optimisti, ale napokon sme boli v posledných kolách blízko k tomu, aby sme dostihli Hülkenberga."

"Počkajme si na Bahrajn a budeme múdrejší, je to taký zvyčajnejší okruh. Keď si vezmeme minulý rok a porovnanie Melbourne s Bahrajnom, rozhodne to nebolo rovnaké," dodal Fred Vasseur.

Najnovšie z kategórie: Austrália

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk