F1.sk F1.sk

Ricciardo: Naša príprava nebola taká, aká by mala byť
zdroj: TASR/AP

Ricciardo: Naša príprava nebola taká, aká by mala byť

Prekliatie domácej veľkej ceny pokračuje. Síce nikto nečakal, že tento rok sa Daniel Ricciardo môže v Austrálii postaviť na pódium, ale druhé vypadnutie z posledných troch rokov je veľkým sklamaním.

Prvá veľká cena vo farbách nového tímu a hneď doma. Melbourne zaplavili žlto-čierne farby nového pôsobiska domáceho miláčika Daniela Ricciarda, ktoré však boli od úvodu svedkami veľkého sklamania.

Domáca veľká cena skončila pre 29-ročného rodáka z Perthu prakticky už po pár metroch. Síce sa po nešťastnom incidente na štarte a výmene predného krídla dokázal vrátiť na trať, potom však musel dúfať akurát v zázrak, alebo aspoň vo výjazd bezpečnostného vozidla. Nič z toho sa napokon nestalo, a tak sa tím rozhodol po 28 kolách Ricciarda stiahnuť do boxov. Vynorili sa teda opäť otázky, či bol Austrálčanov prestup do Renaultu správnym krokom.

Už jedenáste a dvanáste miesto po kvalifikácii nenasvedčovalo tomu, že ambiciózny Renault dokáže naplniť predsezónne sľuby o dotiahnutí sa na najlepšiu trojku.

Ricciardo ale po štarte doplatil na zvláštny okamih, keď sa po pár metroch dostal trochu na trávu, ktorú pretínal betónový žľab. Domáci pilot zrejme ani netušil o jeho existencii ani o tom, aké škody môže napáchať. Predné krídlo bolo prudkým nárazom celkom zničené a Ricciardo stratil takmer celé kolo. Po výmene sa na trať vrátil, avšak akékoľvek ambície na dobrý výsledok boli zmarené.

„Nie je to nikoho vina. Len tráva a potom obrovský náraz do betónu, žľabu alebo niečoho takého,“ povedal Ricciardo po pretekoch. „Veľká škoda, že som skončil tak rýchlo.“

Po tom, čo bol v roku 2014 diskvalifikovaný, nemá na domácej pôde na konte jediné pódium. Ako jedného z najpopulárnejších športovcov v Austrálii ho zakaždým v úvode sezóny sprevádzajú mediálne akcie.

„Tento týždeň je dlhý a nemyslím, že som si tu mohol dopriať nejakú pauzu. Povedal by som, že sme príliš zaneprázdnení všetkými okolo a nestaráme sa o seba,“ povedal Ricciardo. „Som frustrovaný, pretože každý veľa očakával, ale realita bola taká, že v nedeľu som skončil po piatich sekundách. Či je to smola alebo nie, mám pocit, že príprava nebola taká, aká mala byť.“

Naopak, jeho tímový kolega Nico Hülkenberg podal koncentrovaný výkon a svoj monopost priviedol do cieľa na siedmom mieste. Získal tak pre Renault dôležitých šesť bodov. „Myslím, že v prvej polovici sezóny by sme mali byť v najlepšej osmičke. Potom dúfam ešte vyššie.“

„Myslím, že Bahrajn bude jednoduchší. Je to ako prázdninový týždeň. Tam sa toho naozaj veľa nedeje, takže sa môžem dobre pripraviť,“ uzavrel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk