F1.sk F1.sk

Vettel: Hamilton spomalil lebo bol znudený alebo nešťastný
zdroj: Scuderia Ferrari

Vettel: Hamilton spomalil lebo bol znudený alebo nešťastný

Ferrari to v Albert Parku nevyšlo. Akékoľvek nádeje na dobré umiestnenie zhasili po polovici pretekov. A aj keď to v tej prvej ešte vyzeralo trochu nádejne, skutočnosť bola odlišná.

Dôvod, prečo sa Sebastian Vettel v úvodných kolách držal Lewisa Hamiltona nespočívala v schopnostiach jazdca či jeho auta. Podľa slov Nemca sa jeho súper skrátka len nudil. Dokladá to aj fakt, že úradujúci majster sveta prišiel do cieľa až dvadsať sekúnd za triumfujúcim Valtterim Bottasom. To nie je rozdiel, ktorý by sme na základe skúseností z posledných rokov považovali za normálny.

„Netuším, čo tam Lewis robil. Myslím, že bol znudený alebo nešťastný, pretože pokazil štart,“ povedal Vettel po pretekoch. „Povedal by som, že to neboli prvé preteky, keď urobil niečo také. Len krúžil dokola.“

V priebehu druhého stintu sa Hamilton obával o stav svojich pneumatík, čo svojmu tímu aj povedal. Vettel priznal, že táto informácia sa dostala skrz vysielačku aj k nemu.

„Oznámili mi, že sa sťažuje na svoje pneumatiky, ale myslím, že s nimi došiel celkom bezpečne až do cieľa. Možno od určitého bodu nebol celkom šťastný zo svojej jazdy,“ povedal Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk