F1.sk F1.sk

Red Bull si pichol do McLarenu: Now we can fight
zdroj: TASR/AP

Red Bull si pichol do McLarenu: Now we can fight

Predstavitelia Red Bullu Racing sú s pohonnou jednotkou značky Honda zatiaľ spokojní. Max Verstappen s ňou pri premiére vybojoval pódium a v priamom súboji predstihol Sebastiana Vettela z Ferrari.

Zástupcovia tohto tímu boli po pretekoch poriadne uštipační a na diaľku si pichli do McLarenu. Uverejnili tweet, v ktorom stálo "Now we can fight!" (teraz už môžeme bojovať, pozn. red.).

Ide pritom o známu hlášku Fernanda Alonsa, ktorý ju použil po prvých pretekoch McLarenu s Renaultom, teda hneď na to, ako sa tím rozišiel s Hondou. Stalo sa tak pred dvanástimi mesiacmi v Austrálii, kde Španiel skončil piaty.

Malo to byť veľké avízo týkajúce sa toho, že McLarenu svitá na lepšie časy, ale napokon sa ukázalo, že tomu tak nie je. Alonso bol potom viackrát terčom posmeškov, raz dokonca aj zo strany Toro Rosso.

Red Bull postupoval opačne ako McLaren a od Renaultu prestúpil práve k Honde, pričom zjavne si nepohoršil. Auto bolo v Melbourne rýchle a disponovalo aj špeciálnym kvalifikačným režimom, o čom doposiaľ v tejto stajni nechyrovali.

Pretekári McLarenu dopadli omnoho horšie. Lando Norris skončil dvanásty a Carlos Sainz vypadol pravdepodobne kvôli poruche MGU-K.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk