F1.sk F1.sk

Už po prvej zákrute bolo vybavené, hovorí Hamilton, ktorý jazdil s poškodenou podlahou
zdroj: TASR/AP

Už po prvej zákrute bolo vybavené, hovorí Hamilton, ktorý jazdil s poškodenou podlahou

Z Austrálie odchádza viacero jazdcov nie celkom spokojných. Medzi nimi bude určite aj Lewis Hamilton, ktorému víťazstvo uchmatol spred nosa Valtteri Bottas. Počas pretekov hľadal odpovede na nedostatok rýchlosti, no žiadne nenašiel. Tie pravdepodobne objavili až mechanici pri kontrole monopostu.

Zistilo sa, že Hamilton jazdil s poškodenou podlahou v oblasti pred ľavým zadným kolesom. Zatiaľ však netušia, či ju zničili nejaké úlomky alebo neopatrný prejazd obrubníkom. Zrejmé nie je ani to, od kedy Brit jazdil s miernou nevýhodou. V tíme sú ale presvedčení, že sa pod dvadsaťsekundovú stratu podpísala aj táto skutočnosť.

Hamilton hneď v rozhovore s Martinom Brundlom skonštatoval, že mal s autom problémy. "Nebol som s balansom úplne spokojný, ale nebol to ani koniec sveta. Nemal som problém dôjsť na druhom mieste."

Po zastávkach v boxoch mal už Valtteri Bottas viac ako desaťsekundový náskok. Bol to moment, kedy Hamilton prestal svojho kolegu naháňať? "Nie. Už keď som prešiel prvou zákrutou, tak to bolo v podstate vybavené. Šlo len o privezenie auta do cieľa a nazbieranie bodov. Musel som zastaviť oveľa skôr, takže som mal veľmi dlhý druhý stint. Jazdil som tak, aby som mal istotu, že to pneumatiky zvládnu až do konca."

No víkend ho napokon môže tešiť; ukázalo sa, že Mercedes je najsilnejším tímom v poli. Ak budú takto pokračovať, Hamilton si môže mädliť ruky na súboj o šiesty titul. "Bol to neskutočný víkend, teším sa s tímom. Získali sme maximálny počet bodov. Valtteri počas pretekov odviedol vynikajúcu prácu, takže mu gratulujem."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk