F1.sk F1.sk

Norris: Dnes som všetkých sklamal
zdroj: Pirelli Motorsport

Norris: Dnes som všetkých sklamal

Lando Norris sa v sobotu vytiahol, keď i na prekvapenie predstaviteľov tímu dostal svoj McLaren do tretej časti kvalifikácie. V nedeľu už so sebou taký spokojný nebol. Cíti, že McLaren sklamal, keď neodviedol dostatočne dobrú robotu na to, aby sa umiestnil v prvej desiatke.

Norris vyštartoval z ôsmeho miesta, no po zastávke v boxoch spadol až za Antonia Giovinazziho, ktorý ešte svoj pitstop neabsolvoval. Hoci sa Norris snažil, mladík Alfy Romeo sa šikovne bránil, dobre umiestňoval svoj monopost a dlho sa mu darilo držať súperov za sebou. Napokon gumy úplne zničil. Až vtedy ho autá začali predbiehať.

"Spravil som to príliš neskoro," pripustil Lando Norris. "Stálo ma to pozície v prospech Kvjata a Strolla, čo ma nakoniec odsunulo z bodov. Som z toho trochu otrávený, pretože sme mali väčší potenciál. Auto malo rýchlosť na to, aby skončilo v prvej desiatke. V podstate som všetkých sklamal, musím zabezpečiť, že sa to už nezopakuje."

"Dnes sme mali šancu skončiť na bodoch. Hlavne, keď Ricciardo a Grosjean — dvaja silní chlapci — vypadli. Jeden z nich bol predo mnou," pokračoval Brit, ktorý následne dostal otázku, či je hrdý na svoj prvý víkend v F1. "Na seba veľmi hrdý nie som. Som celkom hrdý na tím. Dnes som mal dobré auto. Nebolo perfektné, ale malo dosť výkonu na top desiatku."

"Spravil som pár chýb, ktorými som stratil. Nie som taký spokojný ako včera. Je fajn, že už mám prvé preteky za sebou. Vstupoval som do nich dosť nervózny, ale po ich skončení som relatívne šťastný," konštatoval.

Zlepšiť sa chce vo viacerých smeroch, no najviac si všimol nedostatky pri štarte. "Môj počiatočný štart nebol až taký zlý, ale v druhej fáze som to trochu prehnal a pretočili sa mi kolesá. Celkovo to nebolo úplne zlé, len som do prvej a tretej zákruty šiel na o trochu horšej pozícii."

Najnovšie z kategórie: Lando Norris

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk