F1.sk F1.sk

Verstappen sa usmieva, konečne mu robí radosť aj pohonná jednotka
zdroj: TASR/AP

Verstappen sa usmieva, konečne mu robí radosť aj pohonná jednotka

Hneď prvé spoločné preteky spojenia Red Bullu a Hondy dopadli veľmi dobre. Max Verstappen sa okamžite postavil na stupne víťazov, čím pre Hondu vybojoval prvý pódiový výsledok od Veľkej ceny Veľkej Británie 2008. Mladý Holanďan je s výkonom pohonnej jednotky spokojný.

Zatiaľ čo v minulosti, keď Red Bull odoberal motory Renaultu, Verstappen nestačil na súperov ani s pomocou DRS, dnes na rovinke predbehol Sebastiana Vettela z Ferrari. Následne sa začal doťahovať na Lewisa Hamiltona, no pneumatiky mu už toho viac nedovolili. Aj v tomto súboji ale našiel jedno pozitívum.

"Celkovo som veľmi potešený," odpovedal na otázky reportérov z motorsport.com Max Verstappen. "Aspoň som to mohol na nich na maximálke vyskúšať. Je to dobrý pokrok, prichádza veľa pozitív. Valtteri bol stále veľmi ďaleko vpredu, preto musíme pracovať tvrdo, aby sme sa zlepšili, aj keď dnes to bol dobrý výsledok."

Poraziť Ferrari, ktoré ešte vlani udávalo na poli pohonných jednotiek tempo, o viac ako 30 sekúnd, je pre Hondu drahocenným skalpom. "Ak si s tými dvoma tímami porovnám hoc len maximálky, som veľmi spokojný. Tiež si myslím, že motor ako celok podával dobrý výkon — bez akýchkoľvek problémov." Problémy mal práveže Renault, v McLarene sa podľa predbežných zistení domnievajú, že vypadnutie Carlosa Sainza spôsobila chyba na jednotke MGU-K. "Čas napovie, či môžeme bojovať o top priečky."

Verstappen sa okrem Hondy musí poďakovať aj inžinierom, ktorí po nevydarenom piatku odstránili problémy s autom. "Útočiť na druhú priečku je veľmi dobrý pocit, hlavne po takom piatku, aký som mal ja. Nakoniec sme sa nepretlačili, ale s pódiom som veľmi spokojný. Po piatku sme to premenili na pozitíva. A pre Hondu je to prvé pódium v ére šesťvalcov, podľa mňa skvelý štart. Veľká gratulácia patrí aj im."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk