F1.sk F1.sk

Räikkönen zastavil predčasne, nešťastne upchal chladenie bŕzd
zdroj: Alfa Romeo

Räikkönen zastavil predčasne, nešťastne upchal chladenie bŕzd

Na výmenu pneumatík prišiel v dvanástom kole ako prvý Kimi Räikkönen. Nebolo to však spôsobené degradáciou pneumatík a nebol to ani dôsledok dotyku s Landom Norrisom z prvého kola. Kimimu Räikkönenovi sa smolne podarilo upchať brzdy fóliou z prilby.

"Myslím si, že sme mali malý problém s chladením bŕzd," vysvetľoval Kimi Räikkönen. "Jedna z fólií tam zapadla, takže sme museli zastaviť skôr, ako sme chceli. Z môjho pohľadu malo auto veľkú rýchlosť, no predbiehať je tu ťažké. Priblížiť sa je jednoduchšie, ale posledná fáza je na tomto okruhu náročná."

Skorá zastávka Räikkönenovi strategicky uškodila, keďže nebolo možné ju lepšie načasovať tak, aby sa Fín vrátil na voľnú trať. A okrem toho bolo treba myslieť na to, že v druhom stinte musí udržiavať pneumatiky pri živote dlhšie ako ostatní.

Do cieľa napokon prišiel na ôsmom mieste za Nicom Hülkenbergom a pred vláčikom, ktorého rušňovodičom bol Lance Stroll. S výsledkom preto nebol úplne spokojný. "Vôbec nie, ale berieme to. S autom som spokojný, i keď si myslím, že ak by sme ešte niektoré veci lepšie upratali, mohli sme získať viac. Žiadne veľké maléry sme nemali, takže to berieme a nabudúce sa pokúsime auto spraviť ešte rýchlejším."

Najnovšie z kategórie: Kimi Räikkönen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk