F1.sk F1.sk

Vettel opäť v šoku: Po zastávke sa auto ešte zhoršilo
zdroj: TASR/AP

Vettel opäť v šoku: Po zastávke sa auto ešte zhoršilo

Jednoznačný a dominantný priebeh VC Austrálie v podaní Mercedesu vyvolal v garáži Ferrari šok. Červené autá v Melbourne na najlepších proste nestačili. Štvrtý Sebastian Vettel stratil na víťaza Valtteriho Bottasa takmer minútu.

Ferrari bolo v Austrálii skrátka pomalé, inak sa to povedať nedá. Aj keď to zo začiatku vyzeralo, že sa vlaňajší vicemajster sveta dostane na pódium, Max Verstappen ho najmä vďaka lepšej stratégii preskočil.

„Samozrejme, musíme sa na to pozrieť a pochopiť, čo sa stalo. Bolo to prekvapivé a šokujúce, aké to mal Mercedes dnes jednoduché,“ povedal po pretekoch štvrtý muž poradia Sebastian Vettel. „My sa však pozeráme na seba. Máme niekoľko dní, aby sme sa na to pozreli, prečítali všetku spätnú väzbu, prešli všetko, čo sme tu pozbierali a zistili, ako to napraviť.“

Vettelove slová „auto je veľmi blízko k dokonalosti“ z úvodu barcelonských testov dnes vyzerajú, ako dávno zabudnutá história. Pravdepodobne len vďaka tímovej réžií sa nemecký pilot v závere nemusel brániť atakom tímového kolegu Charlesa Leclerca.

„V Barcelone to bolo naozaj dobré, síce som nemal žiadny referenčný bod, ale hneď som oznámil, že auto je veľmi, veľmi silné. Tento víkend som sa ale nedokázal dostať na vrchol,“ povedal Vettel. „V pretekoch som očakával zlepšenie, ale bolo naopak.“

Vettel zároveň priznal, že pokus so skoršou zastávkou, ktorá mala jeho Ferrari dostať do čela, ohrozil druhú polovicu pretekov. „V tom čase mi to nepripadalo ako chyba. Úprimne neviem, čo sa stalo v druhom stinte. Auto bolo pomalé od začiatku a po zastávke sa to ešte zhoršilo.“

„Keď sa pozriete na ostatných, tak Max zastavil desať kôl po mne, rovnako tak Charles a nemali problémy s pneumatikami. Teraz si nie som istý prečo to tak bolo, preto sa na to musíme dobre pozrieť,“ povedal Vettel.

„Možno sme mali nejaký ďalší problém. V jednu chvíľu som sa pýtal, čo sa deje, prečo sme takí pomalí. Nemal som priľnavosť na to, aby som šiel rýchlejšie,“ uzavrel Vettel.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk