F1.sk F1.sk

Stroll a Sainz z neúspechu obviňujú svojich súperov
zdroj: Pirelli Motorsport

Stroll a Sainz z neúspechu obviňujú svojich súperov

Carlos Sainz a Lance Stroll počas sobotňajšej kvalifikácie na okruhu v Albert Parku prudko zaostali za svojimi tímovými kolegami. Kým Lando Norris a Sergio Pérez nakukli dokonca do Q3, ich kolegovia ukončili svoju účasť už po prvej časti a zajtra odštartujú z konca poľa.

Nemyslia si však, že to bola stopercentne ich chyba. Obaja sa totiž zdržali v hustej austrálskej premávke. Keďže je Albert Park pomerne úzka trať s mestskými prvkami, je ľahké zaseknúť sa za niektorým z konkurentov. Pilota McLarenu zdržal Robert Kubica, ktorý sa obtrel o múr, čo mu spôsobilo defekt. Sainz narazil na plaziaci sa Williams v kritickej trinástej zákrute. Vzhľadom na prudko zlepšujúce sa podmienky na trati tak mohol Carlos (podobne ako ostatní) prudko zlepšiť svoj čas.

„Moje kolo bolo dosť dobré na najlepšiu desiatku,“ povedal Sainz. „Nanešťastie som však narazil na Roberta, ktorý bol s defektom v posledných dvoch zákrutách. Takže si viete predstaviť, aké frustrujúce to bolo po tak silnom víkende v podaní celého tímu.“

„Bohužiaľ, stratil som tri alebo štyri desatiny, ktoré som mal k dobru. Takmer som sa v treťom sektore dokonca zlepšil. Takže som sklamaný,“ uzavrel Sainz.

Podobný problém mal Lance Stroll z tímu Racing Point. Ten sa však sťažoval na počínanie pilota Haasu Romaina Grosjeana. „Postavil sa mi do cesty v deviatej zákrute v mojom najlepšom kole,“ povedal rozhorčene mladý Kanaďan.

„V zákrute som bol až na jeho difúzore, čo ma pripravilo o niekoľko desatín. Obrovská škoda. Myslím, že by sme sa bez problémov dostali ďalej,“ povedal Stroll.  Grosjean sa však bráni, tvrdí, že sa pokúšal prejsť štartom včas, aby stihol ešte jeden pokus pred koncom Q1. Športoví komisári incident vyšetrovali, ale nevyzerá to na nejaký dodatočný postih pre francúzskeho pilota v službách Haasu.

Najnovšie z kategórie: Lance Stroll

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk