F1.sk F1.sk

Magnussenovi sa nechce veriť, že niekto môže byť aj rýchlejší ako Haas
zdroj: TASR/AP

Magnussenovi sa nechce veriť, že niekto môže byť aj rýchlejší ako Haas

Kevin Magnussen obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu Austrálie siedme miesto. Vyštartuje hneď spoza svojho kolegu Romaina Grosjeana, takže práve Haas sa zatiaľ etabloval v pozícii najsilnejšieho tímu stredu poľa.

Monopost VF-19 bol mimoriadne rýchly a Magnussenovi sa až nechce veriť, že niekto môže byť ešte rýchlejší. "Všeobecne si myslím, že všetky autá sú silnejšie, ako v minulom roku, ale toto naše je veľmi dobré," skonštatoval Dán.

"Je šialené pomyslieť si, že na scéne sú iné autá, ktoré sú ešte rýchlejšie ako naše. To naše je totiž veľmi, veľmi rýchle. Verili sme v náš potenciál, ale aj tak sme boli nervózni. Tušili sme, ako na tom asi sme, ale chceli sme to potvrdiť. Dnes sa to aj potvrdilo."

Prečo sa Magnussenovi nepodarilo zdolať Grosjeana? "Bolo to na hovno kolo, v Q3 som spravil chybu a prišiel o pár desatín," odpovedal. "Už v Q1 som spravil veľkú chybu, kvôli ktorej som musel odjazdiť ďalšie kolo a obuť nové gumy. Potom som mal pre Q3 už len jednu sadu... škoda, pretože Q1 sme mali ľahko prejsť s jednou sadou."

"Moja chyba. V Q3 mi ostal jeden pokus, ktorý nebol práve najlepší. Do šiestej zákruty som brzdil neskoro, ale našťastie mi pomohlo auto, ktoré malo dobrý grip. Aj tak sa mi podarilo zatočiť a rýchlo som išiel opäť na plyn. Avšak stratil som tam dosť času," dodal Kevin Magnussen.

V predchádzajúcom priebehu víkendu Haas až takú silu neukázal, ale podľa Grosjeana nikdy nešiel naplno. Motor mal rezervu a tím ho šetril.

"Vedeli sme, že sme silní a auto sa správa dobre," priznal. "Vedeli sme, koľko toho ešte po stránke motorového režimu máme v zálohe. V treťom tréningu sme si to na chvíľu vyskúšali, aby sme preverili našu maximálku a vyladili brzdné body, ale všetko sme to odkryli až v kvalifikácii."

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk