F1.sk F1.sk

Räikkönen cíti, že mal na viac: Nedal som dobré kolo
zdroj: TASR/AP

Räikkönen cíti, že mal na viac: Nedal som dobré kolo

Kimi Räikkönen obsadil vo svojej prvej kvalifikácii v Alfe Romeo deviate miesto, s ktorým bol pomerne spokojný. Horšia už bola strata, ktorá predstavovala 1,828 sekundy. Počas testov sa zdalo, že nástupca Sauberu by k najlepším mohol byť o niečo bližšie.

"Nedal som dobré kolo," priznal Iceman, ktorého tak predstihol Lando Norris z McLarenu. "Máme priestor pre napredovanie, ale nebolo to zlé. Naučili sme sa toho veľmi veľa a zajtra sa potrebujeme ešte o niečo zlepšiť. Bojujem o iné pozície, ako v minulom roku, ale v tíme máme množstvo potenciálu."

"Máme tu dobrých partnerov a Alfa je jedným z nich. Inak je to v princípe aj naďalej tím Sauberu, ktorý stavia auto a zabezpečuje inžinierov. Sme dobré zoskupenie a všetci sme na jednej úrovni: nikto tu nie je dôležitejší ako iný. Ide čisto o tímový výkon."

"A či som celkovo šťastný? Áno i nie," skonštatoval Räikkönen. "Som trochu sklamaný, pretože v aute toho bolo i viac. Mohol som skončiť aj vyššie, ale neposkladal som dobré kolo. Teraz bude dôležité zvládnuť prvé dve zákruty bez incidentov a potom uvidíme..."

Druhý pretekár Alfy Antonio Giovinazzi skončil štrnásty. "V Q2 som nemal dobré zahrievacie kolo. Ak spravíte aj malú chybu, tak v takomto vyrovnanom strede poľa vás vyjde draho. Máme však dobré auto i pretekové tempo a zajtra budem mať šancu bojovať o body. Dôležitá bude stratégia, pretože predbiehať sa tu dá len veľmi ťažko..."

"Celkovo to bola dobrá kvalifikácia," sumarizoval šéf tímu Fred Vasseur. "Antonio ukázal veľmi dobrý výkon v Q1, Kimi zasa v Q2. Naše tempo bolo zatiaľ sľubné a veríme v náš potenciál dosiahnuť dobrý výsledok. Zajtra chceme vybojovať prvé body."

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk