F1.sk F1.sk

Leclerc o sile Mercedesu: Veľký šok
zdroj: TASR/AP

Leclerc o sile Mercedesu: Veľký šok

Nováčik v službách Ferrari Charles Leclerc obsadil v kvalifikácii na Veľkú cenu Austrálie piate miesto. Na kolegu Sebastiana Vettela stratil dve a pol desatinky, čo síce nie je veľa, ale o niečo lepší bol Max Verstappen z konkurenčného Red Bullu, ktorý mu tak vyfúkol miesto v druhom rade.

Leclerc so svojim výkonom nebol spokojný a povedal, že odviedol "veľmi zlú robotu". K svojej jazde bol dosť kritický a priznal, že spravil niekoľko chýb.

"Dnes so sebou nie som spokojný. Som zo seba veľmi sklamaný," skonštatoval Leclerc. "V Q3 som na tom nebol tak, ako som mal byť a všetko to bolo len o mne. V poslednej jazde v Q3 som odviedol veľmi zlú robotu a bohužiaľ sa to premietlo do dosiahnutého času."

"Vo svojom prvom kole som spravil chybu, aby som potom v prvej zákrute druhého kola zablokoval predné koleso. Prišiel som o dosť veľké množstvo času a následne bolo kolo ako celok veľmi biedne. Tu a tam som spravil chyby. Taký je však život, poučím sa z toho a vrátim sa silnejší."

Strata na Mercedes však bola veľmi veľká, pretože aj Vettel zaostal o viac ako sedem desatín sekundy! Monačan priznal, že to bol "skutočne veľký šok" a dvojica strieborných bola mimo jeho dosah.

"Stratu na Mercedes v tejto chvíli neviem vysvetliť," reagoval. "Budeme musieť veľmi tvrdo pracovať. Ja sám som neodviedol dosť dobrú prácu a určite som mohol dosiahnuť aj lepší čas, ale prví dvaja jazdci boli nedosiahnuteľní."

"Už včera ukázali veľmi vysokú rýchlosť, ale ešte sme o tom pochybovali. Keď sme dnes videli, ako ďaleko boli, bol to skutočne veľký šok. Sú lepší, ako sme očakávali," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk