F1.sk F1.sk

Albon o havárii: Neskúsenosť a prehriate pneumatiky
zdroj: Pirelli Motorsport

Albon o havárii: Neskúsenosť a prehriate pneumatiky

Alex Albon spravil v priebehu piatkových austrálskych tréningov pár jazdeckých chýb. V prvej časti jázd havaroval a spôsobil červené vlajky, čo pripísal svojej neskúsenosti a prehriatym pneumatikám. Kontrolu nad autom stratil na výjazde z prvej zákruty.

"Postupne som získaval sebavedomie a zlepšoval som sa," opisoval Albon svoj progres. "Potom som však na konci danej jazdy dostal šmyk. Podľa mňa to bolo o nedostatku skúseností a o tom, že pneumatiky boli až príliš horúce. Išlo o tieto dve veci."

"Nebolo to však nič vážne a záverečný výjazd prvého tréningu bol celkom dobrý. Vzhľadom na to, že som na tomto mieste prvýkrát, som bol s priebehom celkom spokojný. Do druhého tréningu som kvôli tomu vstúpil už pokojnejšie a pomaly som naberal rytmus."

V ďalšom priebehu dňa sa vyskytol aj ďalší problém, tentoraz s opierkou hlavy. "Bolo to čudné a ešte nikdy sa mi to nestalo. Prešiel som jedenástou zákrutou a keď som vstupoval do dvanástky, nevedel som poriadne zatočiť: vadila mi opierka hlavy. Ruku som musel zložiť z volantu a jazdu ukončiť. Nebolo to nič vážne, ale prekvapilo ma to."

Jazdcom dával okrem toho zabrať aj vietor. "V Barcelone sme v tomto smere mali šťastie, nefúkal," usmial sa Alex Albon. "Je to úžasné. Musel som tomu trochu porozumieť a niektoré veci svojim ľuďom ani nehlásiť. Povedal som, že v danej zákrute je to tak a tak, ale ono to tak vlastne nebolo. Mohol za to len vietor."

"Pocítil som aj veľmi silné zadné vetry, čo pre mňa bolo nové. Tieto autá sú na ne mimoriadne citlivé. Či vietor príde zozadu alebo spredu, výrazne zmení balans," dodal Angličan pretekajúci s thajskou licenciou.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk