F1.sk F1.sk

Čo hovoria na piatkové dianie odborníci Sky Sports?
zdroj: TASR/AP

Čo hovoria na piatkové dianie odborníci Sky Sports?

Prvé dva tohtoročné tréningy naznačili, že Mercedes by mohol mať opäť najsilnejšie auto; Lewis Hamilton bol v Melbourne o 873 tisícin sekundy rýchlejší ako Sebastian Vettel, ale všeobecne sa predpokladá, že Ferrari neukázalo všetko.

Takto to vidia aj odborníci Sky Sports, podľa ktorých zatiaľ nič neukázal ani Red Bull. "Vzhľadom na skutočnosť, že Renault je len o desatinku za Red Bullom a dokonca pred Ferrari, môžeme tvrdiť, že oba tieto tímy ešte neukázali všetko a išli pod svoje možnosti," povedal bývalý pretekár Karun Čandhok v priamom televíznom prenose.

"Podľa mňa čakajú na zajtra, pretože podmienky na trati budú tu v Austrálii odrazu omnoho lepšie. Osobne si myslím, že v kvalifikácii uvidíme poriadne vyrovnaný boj o pole position. O tom, ako je na tom Red Bull Racing s Hondou, zatiaľ veľa nevieme. Bottas bol v simulácii pretekov veľmi silný a Ferrari konštantné, pričom Leclerc bol pravidelne pomalší ako Vettel," dodal Ind.

Charles Leclerc spravil v závere tréningu aj chybu a ostal otočený v protismere. "Príliš vyšiel na obrubník a doplatil na to," opisoval situáciu majster sveta z roku 1996 Damon Hill. "Možno to bolo o pneumatikách a možno len chcel vidieť, ako ďaleko tam vie zájsť. Zvládol to však dobre a nenarazil. Jedna vec však platí: ak si pozrieme palubné zábery Ferrari, tak auto sa správa veľmi príjemne a pohodlne."

"Buďme pokojní, pretože tímy absolvujú rôzne programy," pripomenul ďalší z bývalých pretekárov Martin Brundle. "Mercedes je v hre o čelo, ale aj Ferrari a Red Bull zanechávajú veľmi silný dojem. Jediný záver, ktorý môžeme z druhého tréningu vyvodiť, je ten, že Mercedes je určite v hre o úplné čelo. Všetko ostatné by mohli byť mylné závery."

Najnovšie z kategórie: Karun Čandhok

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk