F1.sk F1.sk

Vettel o piatkovom predstavení Mercedesu: Boli vo svojej vlastnej lige
zdroj: TASR/AP

Vettel o piatkovom predstavení Mercedesu: Boli vo svojej vlastnej lige

Po predsezónnych testoch sa zdalo, že Ferrari je najsilnejšie, ale po prvých piatkových tréningoch pred Veľkou cenou Austrálie to už takto nevyzeralo. Červení nič veľké nepredviedli a za Mercedesom výrazne zaostali.

Lewis Hamilton i Toto Wolff viackrát hovorili, že Mercedes stráca, ale odrazu to tak nevyzeralo. Ešte včera pritom Hamilton zdôrazňoval, že keď to tvrdí, tak nehovorí "bullshit".

"Bolo to tak trochu prekvapenie," priznal Sebastian Vettel. "Myslím si, že vyzerali byť skutočne rýchli. Neviem, či sme sa len my trochu trápili, ale v tom prípade aj ostatní... ale skutočnosť bola taká, že boli vo svojej vlastnej lige."

"Možno sa len všetci trápili a potom to zvrátime, ale zdali sa byť veľmi silní. Omnoho silnejší, ako pred víkendom tvrdili," skonštatoval Nemec, ktorý následne vtipne zakontroval: "Príčiny nepoznáme. Ale ak ich viete nájsť, dajte nám vedieť a nasmerujte ich do našej garáže."

Sebastian Vettel s fanúšikom
TASR/AP

Celkovo ešte monopost SF90 nebol optimálne nastavený a vybalansovaný, čo Vettel otvorene priznal. "Cítil som, že mám to auto, ktoré v testoch, ale nerobilo tie isté veci. Nerobilo to, čo mi vyhovuje a preto som nemal potrebné sebavedomie. Ale nebolo to nič hrozné, pretože tu a tam sme mali chvíľky, ktoré boli skutočne veľmi dobré. Práve na tom môžeme stavať," vysvetlil Sebastian Vettel.

Pár slov k téme pridal aj Charles Leclerc. "Nešli sme naplno, to je jasné. Až v kvalifikácii uvidíme, ako presne na tom sme," skonštatoval. "A či panikárime? Nie, teraz ešte nie."

Nepanikári ani jeho nemecký kolega: "Na takejto trati sa tých osem desatín nazbiera veľmi rýchlo, takže sa nezbláznim. Asi sme neboli takí rýchli, ako by sme chceli, ale ešte je len piatok a časy nezohrávajú veľkú rolu. Som si istý, že 1. decembra si počas posledných pretekov ani len nespomenieme na to, aké to bolo v dnešnom tréningu."

"Dnes nám však chýbala rýchlosť a neboli sme tam, kde sme chceli byť. Autu som nedôveroval a na takejto trati sa to potom ukáže. Vo všetkých zákrutách sme niečo stratili, takže ešte na tom nie sme tak, ako by sme chceli. Nenašiel som dobrý rytmus, pričom na tejto trati je veľmi dôležitý."

Sebastian Vettel
TASR/AP

"Viem, že naše auto dokáže aj viac a preto som optimista. Keď sa mi v ňom prinavráti sebadôvera, budeme napredovať," skonštatoval Sebastian Vettel, aby na záver pridal zaujímavý dodatok: "Podľa mňa nikto nevie, čo vlastne Mercedes počas testov robil - a možno ani oni sami. Dnes však boli veľmi silní."

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk