F1.sk F1.sk

Vylepšenia Racing Pointu zatiaľ nefungujú podľa Pérezových predstáv
zdroj: Twitter/Racing Point

Vylepšenia Racing Pointu zatiaľ nefungujú podľa Pérezových predstáv

Racing Point už pred začiatkom predsezónnych testov avizoval, že v Barcelone bude jazdiť len so základnou verziou monopostu a skutočné tohtoročné auto príde až do Melbourne. Zatiaľ však príliš zázračne nevyzerá, Pérez po prvom dni nie je vôbec spokojný.

Mexičan uzavrel oba tréningy na šestnástom mieste, pričom v oboch stratil aj na svojho tímového kolegu. Lance Stroll bol najprv rýchlejší o dve desatinky sekundy, aby popoludní svoj náskok navýšil ešte o ďalšie dve.

"Tie tréningy neboli zrovna skvelé, oni neboli vôbec dobré," zhodnotil pre novinárov Sergio Pérez. "Myslím si, že si dobre uvedomujeme, čím si musíme prejsť. Na zajtra sa musíme pokúsiť nájsť najlepší kompromis. V strede poľa je to veľmi tesné, takže čokoľvek, čo sa nám podarí nájsť, nám príde vhod."

S čím má Pérez najväčšie problémy? "Trochu sa trápim s balansom, musím sa na to pozrieť — a na pneumatiky tiež. Gumy sú dôležité, ráno bola trať veľmi chladná a popoludní zas veľmi horúca. Treba toho ešte veľa spraviť."

Rodák z Guadalajary sa napokon pokúsil zodpovedať otázku týkajúcu sa umiestnenia Racing Pointu v rebríčku tímov: "Je dosť ťažké to teraz vedieť, ale myslím si, že azda tam, kde skončil Lance."

Auto Racing Pointu RP19 bolo v piatkových tréningoch ôsmym najrýchlejším, keď Lance Stroll v druhom tréningu obsadil trináste miesto. Na Lewisa Hamiltona mu chýbalo 1,411 sekundy.

"Charakter tohto okruhu je veľmi odlišný od toho barcelonského — je hrboľatejší, dnes bolo veterno, teplejšie a nájdu sa aj ďalšie odlišnosti," odpovedal Lance Stroll na otázku o tom, či sa jeho auto od predsezónnych testov nejako zlepšilo. "Z auta mám celkovo dobrý pocit, máme správne ingrediencie. Už musíme spraviť len pár úprav. Myslím si, že môžeme byť priamo v strede toho boja."

Najnovšie z kategórie: Racing Point

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk