F1.sk F1.sk

Gaslyho motor je v poriadku, Verstappen: Skutočný pomer síl uvidíme zajtra
zdroj: TASR/AP

Gaslyho motor je v poriadku, Verstappen: Skutočný pomer síl uvidíme zajtra

Pretekári Red Bullu dosiahli v druhom voľnom tréningu pred VC Austrálie tretí a štvrtý najrýchlejší čas. Z tohto pohľadu to nie je najhoršie, ale strata na úrovni ôsmich desatín sekundy o ničom dobrom nevypovedá.

Pierre Gasly mal navyše aj problém s motorovým výpadkom. "V poslednom kole sme zaznamenali malú stratu výkonu," potvrdil Francúz. "Rozhodli sme sa teda vrátiť do boxov a pozrieť sa na to."

Ľudia z Hondy situáciu rýchlo skontrolovali a následne potvrdili, že išlo o malý nešpecifikovaný problém, ktorý nebude mať vplyv na ďalšie jazdy. Motor teda meniť netreba.

"Bol to pozitívny deň. S autom som odviedol to, čo sa dalo, ale ešte nás čaká určitá práca. Videli sme, že Mercedes je rýchly - ako sme aj očakávali. Musíme sa však koncentrovať na svoj balík a na to, ako z neho dostať maximum," dodal Gasly.

"Môžeme sa pozerať len na seba," prízvukoval Max Verstappen. "A je jasné, že máme čo zlepšovať. Každý má čo zlepšovať, je to len prvý deň. Mercedes vyzerá byť veľmi rýchly. Čaká nás množstvo práce a budeme musieť poriadne analyzovať. Po motorovej stránke som nemal žiadne problémy. Bežalo to hladko. Viac sa dozvieme zajtra."

A čo Ferrari? Skrývali červení karty? "Neviem. Opýtajte sa ich!" zasmial sa. "Neviem za nich odpovedať. Koncentrujeme sa na seba a vieme, že nás ešte čaká práca."

"Zajtra napokon uvidíme, ako vyzerá skutočný pomer síl. Mercedesy sú rýchle, ale ako som povedal, viac sa ukáže v kvalifikácii. Dnes dosiahnuté časy nezohrávajú žiadnu rolu, v piatok sa predsa každý koncentruje na svoj program," zdôraznil Max Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk