F1.sk F1.sk

Horner po prvých tréningoch: Vyzerá to zaujímavo
zdroj: Pirelli Motorsport

Horner po prvých tréningoch: Vyzerá to zaujímavo

Piatkové tréningy pred Veľkou cenou Austrálie priniesli diametrálne odlišný obraz ako to, čo sme videli v testoch. Mercedes bol z hľadiska rýchlych kôl o osem desatín pred konkurenciou a keďže boli Red Bull s Ferrari len približne na úrovni Alfy Romeo a Renaultu, zdalo sa, že neukázali všetko.

O tom, ako to v skutočnosti bolo, môžeme len špekulovať. Pravda je však aj taká, že Mercedes je v Melbourne tradične dobrý a pred rokom tu kvalifikáciu vyhral o vyše šesť desatín sekundy. To všetko napriek tomu, že Ferrari v úvode sezóny určite nemalo horšie auto.

"Mercedes vyzeral byť v druhom tréningu rýchly," priznal šéf Red Bullu Christian Horner v rozhovore pre Sky Sports. "Časy, ktoré zaznamenali obaja ich jazdci, vyzerali byť skutočne rýchle. Ferrari naopak zaostalo oproti tomu, čo sme si o nich po testoch mysleli, nuž a naši chlapci ukázali solídne jazdy."

"Max sa vo svojich rýchlych kolách dostal do premávky, takže podľa mňa v tomto smere ešte máme nejaký potenciál. Pripravujeme aj ďalšie zmeny nastavenia a nevieme ani to, s akým množstvom paliva kto jazdil. Avšak vyzerá to zaujímavo."

"Pri dlhých jazdách sme vyzerali celkom dobre, ale po stránke jedného kola bol Mercedes v tomto tréningu skutočne úchvatný," pokračoval Horner. "Avšak ich auto vyzeralo byť akési stuhnuté a ťažko ovládateľné, takže či by to bolo udržateľné počas celej veľkej ceny, to už neviem."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk