F1.sk F1.sk

Pravidlá pre rok 2021 sú hotové, tímy ich spoznajú do dvoch týždňov
zdroj: Pirelli Motorsport

Pravidlá pre rok 2021 sú hotové, tímy ich spoznajú do dvoch týždňov

Jean Todt, Chase Carey a Ross Brawn zvolali na piatkový austrálsky deň tlačovú konferenciu, v rámci ktorej prezentovali aktuálne novinky ohľadom sezóny 2021. Pravidlá majú v zásade pripravené.

Carey povedal, že nové pravidlá zahŕňajú technické, športové i finančné úpravy a Formula 1 sa vďaka ním bude môcť poriadne rozbehnúť. Oficiálna prezentácia sa uskutoční 26. marca počas stretnutia Strategickej skupiny F1 a Komisie F1 v Londýne.

"Dovtedy by sme mali byť pripravení s globálnym balíkom," povedal prezident FIA Jean Todt, podľa ktorého bude súčasťou balíka aj rozpočtový strop. "Po komerčnej a finančnej stránke máme pripravenú kontrolu nákladov. Je to nová iniciatíva a už sme v nej výrazne pokročili."

"Máme aj nové motorové pravidlá, ktoré sme tímom zaslali pred niekoľkými dňami. Okrem toho máme pripravené aj pravidlá týkajúce sa šasi a detaily dozoru a kontroly. Na tomto všetkom pracujeme a finálny balík by sme s tímami mali byť schopní prediskutovať 26. marca," dodal Francúz.

"Myslím si, že po stránke smerovania existuje všeobecná zhoda," pridal pár slov Chase Carey. "Máme tu desať tímov, takže na detaily existuje desať rôznych pohľadov..."

"Vo svete nie je nezvyčajné, že treba hľadať správny kompromis. Celkovo si však myslím, že po stránke smerovania máme príležitosť zabezpečiť platformu, od ktorej sa tento šport môže počnúc rokom 2021 odraziť," vyjadril sa Američan.

Medzinárodný športový kódex FIA vyžaduje, aby boli pravidlá podpísané najneskôr osemnásť mesiacov pred daným rokom. Deadlinom je teda koniec júna 2019.

Najnovšie z kategórie: Jean Todt

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk