F1.sk F1.sk

Vettel čaká silný Mercedes: Budú bojovať o pole position a o víťazstvo
zdroj: TASR/AP

Vettel čaká silný Mercedes: Budú bojovať o pole position a o víťazstvo

Sebastian Vettel je presvedčený o tom, že Mercedes sa v Austrálii pobije o víťazstvo. Strieborní síce počas testov robili zjavne všetko pre to, aby neboli pasovaní do roly favorita, ale štvornásobný majster sveta im neverí.

"Nemyslím si," odpovedal Vettel na otázku, či je Mercedes skutočne tak pozadu, ako to jeho predstavitelia tvrdia. "V priebehu druhého týždňa testov vyzerali byť veľmi silní - a nielen pri jednej jazde, ale pri všetkých..."

"Čo robili počas prvého týždňa, to úprimne neviem. Možno mohli ostať aj doma. Ale myslím si, že budú veľmi silní. Počas tohto víkendu budú bojovať o pole position a o víťazstvo."

Nemec si však verí, pretože Ferrari sa ukazovalo byť silné. "Zdá sa, že celá tá tvrdá práca sa vypláca. Uvidíme, či je to pravda. Sme tu preto, aby sme si to potvrdili, ale auto sa zatiaľ správalo veľmi dobre. V skutočnosti nevieme, ako na tom sme. Očakávame, že budeme v dobrej forme, ale medzi troma top tímami to podľa mňa bude veľmi tesné. Uvidíme."

Vettel získal svoje majstrovské tituly v rokoch 2010 až 2013, potom však prišlo päťročné obdobie sucha. Teraz si zažartoval, že "umiera hladom" po ďalšom svetovom primáte.

"Formula 1 funguje tak, že víťaz je skvelý a urobil všetko správne. Keď skončíte na druhom mieste, tak to pre nikoho nič neznamená, nuž a ja som to bohužiaľ zažil dvakrát po sebe."

"Existuje množstvo vecí, ktoré sme urobili skvelo. Niektoré nám nevyšli a potrebujeme ich zmeniť, ale som pozitívne naladený. V tomto roku máme novú šancu, tím je poriadne naštartovaný a ideme na to. Teším sa na zasadnutie do auta a pretekanie sa," dodal Sebastian Vettel.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk