F1.sk F1.sk

Alonso vidí v F1 len dva top tímy: Tri tam v skutočnosti nikdy neboli
zdroj: TASR/AP

Alonso vidí v F1 len dva top tímy: Tri tam v skutočnosti nikdy neboli

Fernando Alonso ukončil svoje pôsobenie vo Formule 1 a kráľovská motoristická trieda mu podľa vlastných slov nechýba. Na veľkú cenu v Melbourne nemyslí a koncentruje sa na 12-hodinové preteky v Sebringu.

"Nie," odpovedal Alonso na otázku Diario Sport, či mu chýba, že nie je v Austrálii. Pri ďalšej téme týkajúcej sa toho, či to v F1 bude vzrušujúci víkend, prišla takáto reakcia: "Neviem a príliš sa o to nestarám."

"Výsledky si samozrejme pozriem. Podobne, ako ostatní fanúšikovia, aj mňa zaujíma, ako to dopadne. Som zvedavý na spoznanie skutočného pomeru síl. Centrom pretekárskeho sveta však pre mňa bude Sebring, kde bude viac ako 200 000 fanúšikov. Rozhodne som práve tam, kde byť chcem."

Dvojnásobný majster sveta vzápätí priznal, že Formula 1 je "aj naďalej najdôležitejšou kategóriou motoršportu", ale aktuálne ho nezaujíma.

"Nesúťažím tam, pretože ma čakajú omnoho väčšie výzvy, ako mi F1 dokáže ponúknuť," pokračoval Alonso, ktorého slová cituje grandprix.com. "Majú tam problémy s promotérmi pretekov, s televíznymi právami, s tímami. Ja mám aktuálne vo svojej kariére omnoho väčšie ciele ako F1."

Alonso napriek tomu nevylúčil, že do F1 by sa možno ešte vrátil. "Pre rok 2020 som nezavrel žiadne dvere. Nemám však zázračnú guľu a neviem, či sa tam vrátim, prípadne pôjdem do motokár."

"Ak uprostred roka uvidím, že som mimo F1 dosiahol veľmi dôležité úspechy, prípadne to, čo mi bude ohľadom roku 2020 predložené, bude zaujímavejšie, môžem sa vrátiť," odkázal Fernando Alonso s dodatkom, že o titul sa pobijú len dva tímy: "Dva top tímy. Tri tam v skutočnosti nikdy neboli."

Najnovšie z kategórie: Ostatné série

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk