F1.sk F1.sk

Ecclestone: Formula 1 potrebuje, aby Ferrari získalo titul
zdroj: TASR/AP

Ecclestone: Formula 1 potrebuje, aby Ferrari získalo titul

Na prahu novej formulovej sezóny sa o slovo prihlásil aj Bernie Ecclestone. Bývalý boss Formuly 1 v aktuálnom rozhovore prezradil, že športu ako takému by sa najviac hodil titul Ferrari. Nuž a vraj to aj vyjde.

"Sebastian to zvládne," vyjadril sa Ecclestone, ktorého slová cituje Daily Mail. "Sebastian je veľmi dobre naladený a veľmi uvoľnený. Auto je rýchle. V testoch sme to mali možnosť vidieť a myslím si, že Ferrari to v tomto roku konečne dalo poriadne dokopy. Formula 1 pritom potrebuje, aby Ferrari získalo titul. Bolo by to absolútne super a myslím si, že sa tak aj stane."

"Lewis však bude silný. Je super-konkurencieschopný a vo svojom živote navyše stíha aj mnoho iných vecí - módu, hudbu a čokoľvek. Práve takto to chce. Nie je to jazdec, ktorý by po odchode z okruhu ostal sedieť doma. To, že mal aj iné projekty, mu v minulosti zjavne pomáhalo a preto ani nehovorím, že by sa mal zmeniť. Avšak na to, aby zvládol boj so Sebastianom, to bude musieť dobre zmanažovať."

Angličanovi sa pozdávajú aj zmeny vo vedení Ferrari, ktoré by červenej stajni mohli pomôcť. "Za šéfa tímu majú po novom Mattiu Binotta. Bude to lepšie, ako v minulom roku pod Mauriziom (Arrivabenem, pozn. red.). Maurizia som mal rád, ale na túto prácu sa príliš nehodil. Bol to marketingový pracovník a nie práve najlepšia voľba pre tieto úlohy. Voči nemu to nebolo férové," dodal Ecclestone.

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk