F1.sk F1.sk

Wolff nevie, odkiaľ vzal Marko informácie o rozdieloch medzi autami
zdroj: Mercedes

Wolff nevie, odkiaľ vzal Marko informácie o rozdieloch medzi autami

Šéf Red Bullu pre motoršport Helmut Marko po testoch viackrát povedal niekoľko slov o pomere síl. Podľa jeho analýz bolo Ferrari o dve až tri desatinky pred Red Bullom a Mercedes bol až na treťom mieste.

Športovému šéfovi Mercedesu však tieto vety príliš nevoňali. "Nemyslím si, že by niekto mohol povedať, či je o dve desatiny vpredu alebo vzadu," povedal Toto Wolff, ktorého slová s odvolaním sa na agentúru APA cituje stránka grandprix.com. "To by totiž znamenalo, že vedeli, koľko paliva práve mali ostatní."

Wolff však vzápätí priznal, že Ferrari je podľa všetkého vpredu: "Momentálne to tak vyzerá, pričom medzi Red Bullom a Mercedesom nie je veľký rozdiel. Ale ako som už povedal, viac sa dozvieme v sobotu a v nedeľu."

Mercedes dosiahol v testoch veľmi podobný najlepší čas ako Ferrari, ale nebolo to ideálne. "Keď sa pozriete na celých osem dní, tak počas toho posledného sme zaznamenali rýchle kolo, ale pri simuláciách pretekov sme neboli až takí silní..."

"Také Ferrari naopak postavilo auto, ktoré dobre fungovalo už od prvého dňa. Sebastian aj povedal, že auto robí presne to, čo od neho potrebuje. Naše naopak ešte nebolo optimálne vybalansované," potvrdil Rakúšan, podľa ktorého mal Mercedes vo vysokej rýchlosti problém so stabilitou a v pomalých zákrutách s nedotáčavosťou.

"Auto musíme ešte lepšie pochopiť a potom uvidíme. V tomto roku nemáme pocit, že sme favoriti, ale pozíciu stíhajúceho si tiež vieme užiť," dodal Toto Wolff.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk