F1.sk F1.sk

Shell sa stará o vyše 20 percent výkonnostného nárastu Ferrari
zdroj: Scuderia Ferrari

Shell sa stará o vyše 20 percent výkonnostného nárastu Ferrari

Z prostredia aliancie Ferrari/Shell prišla zaujímavá správa. Dodávateľ palív a mazív sa vraj vďaka svojim produktom postaral o 21 percent z celkového nárastu výkonu pohonnej jednotky Scuderie.

Aj toto číslo potvrdzuje, aké mimoriadne dôležité sú palivá a oleje. Dobre to vedia aj konkurenti, pričom Mercedes v tomto smere úzko spolupracuje s Petronasom, Red Bull a Honda zasa s Exxon Mobilom. 

"Dvadsaťjeden percent je veľmi veľa," povedal šéf Ferrari Mattia Binotto, ktorého slová cituje stránka Motorsport-Total.com. "Ide o značný podiel získaného času k dobru, ktorý sme vybojovali vďaka napredovaniu po stránke výkonu. Poukazuje to na dôležitosť našej spolupráce, ako aj na význam Shellu pre vývoj auta a pohonnej jednotky."

"Keď sa poobhliadneme za poslednými rokmi, tak sme červeným autám pomohli získať dobré množstvo výkonu," povedal manažér Shell pre inovácie Guy Lovett. "Sme na to veľmi hrdí a v priebehu tejto sezóny to chceme dosiahnuť zas."

Ak teda Ferrari po stránke výkonu získa 50 koní k dobru, o niečo vyše desať sa postará práve Shell. Celkom zaujímavý podiel.

Najnovšie z kategórie: Ferrari

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk