F1.sk F1.sk

Stred poľa je bližšie k lídrom, ale dlho to tak asi neostane
zdroj: TASR/AP

Stred poľa je bližšie k lídrom, ale dlho to tak asi neostane

Počas predsezónnych testov sa zdalo, že tímy stredu poľa sa celkom zaujímavo dotiahli na tri najsilnejšie zoskupenia. Ich strata podľa všetkého nie je natoľko výrazná, ako na konci minulej sezóny, čo je zaujímavý poznatok. Ale pozor: dlho to vraj takto neostane!

"Vyrovnanejšie je to preto, lebo v minulom roku bojovali o titul a s vývojom nového auta začali asi neskôr ako my," povedal šéf Alfy Romeo Fred Vasseur, ktorého slová cituje Autosport. "Teraz už naplno zaberú po stránke nových pravidiel, budú vyvíjať rýchlejšie ako tímy stredu poľa a rozdiel narastie."

"V minulom roku nám už príliš neutekali, pretože po dvoch či troch sezónach bez zmeny pravidiel už výkony majú tendenciu konvergovať k sebe. Teraz však začíname celkom od nuly."

Ako je na tom Alfa Romeo? "Ťažko povedať a myslím si, že ani v nedeľu večer nebudeme mať vytvorený presný obraz," odpovedal Vasseur. "Všetky tímy sú po stránke prípravy v inej situácii, nuž a keď sa pozriete na posledných desať rokov, Melbourne nezvyklo byť príliš reprezentatívne."

O rovnakej téme hovoril na svojom štvrtkovom stretnutí s novinármi aj Nico Hülkenberg. "Niektoré veci naznačujú, že to bude vyrovnanejšie, ale iné tomu príliš nenasvedčujú," zamýšľal sa Nemec, ktorý pôsobí v Renaulte.

"Ja nie som z tých, ktorí by chceli vopred príliš špekulovať," pokračoval. "Najdôležitejšie je to, aby sme sa čo najlepšie pripravili a na trati ukázali svoje maximum. Tento víkend nám prvýkrát povie určitú časť pravdy. Po stránke toho, aká je naša strata na tri top tímy a ako na tom skutočne sme, si nie som istý. Uvidíme počas víkendu."

Príliš múdry zatiaľ nie je ani Kevin Magnussen z Haasu. Vie však, že boj o štvrtú priečku bude ešte ťažší ako doposiaľ. "V tomto roku to bude veľmi ťažké - ešte ťažšie, ako v minulom roku. Renault sa totiž solídne rozbehol... prevzali Lotus, začali to tam budovať a už by sa mali postupne doťahovať na špičku."

"Aspoň by to tak malo byť. Je to továrenský tím a majú zdroje ako tri najsilnejšie tímy. Ak by sme s nimi opäť dokázali bojovať, bolo by to úžasné. Teraz však má zdroje aj Racing Point, ktorý by sa mal postupne rozbiehať. Toro Rosso sa zasa užšie prepojilo s Red Bullom..." dodal Dán.

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk