F1.sk F1.sk

Ferrari a Mercedes: Ako vyzerá situácia okolo tímovej jednotky a dvojky?
zdroj: Scuderia Ferrari

Ferrari a Mercedes: Ako vyzerá situácia okolo tímovej jednotky a dvojky?

Šéf Ferrari Mattia Binotto pred sezónou povedal, že v hraničných situáciách sa tím rozhodne staviť na Sebastiana Vettela. Ten má predsa len množstvo skúseností a má byť hlavným želiezkom červených v boji o titul.

"Podľa mňa nemá význam zachádzať do určitých situácií," reagoval Vettel na štvrtkovej austrálskej tlačovke. "Podľa mňa je však celkom jasné a aj Mattia celkom jasne zdôraznil, že spolu môžeme bojovať. Charles podľa mňa odvedie maximum pre to, aby pomohol sebe i tímu, pričom o mne platí to isté."

"V konečnom dôsledku bojujeme za Ferrari, čo znamená, že Ferrari sa pokúsime vrátiť tam, kam sa ho pokúšame dostať už pár rokov. To je hlavná priorita. Pred nami je mimoriadne dlhá sezóna a podľa mňa je trochu nezmyselné začínať tu uvažovať o určitých scenároch," skonštatoval Nemec.

Charles Leclerc by však s podporou svojho kolegu nemal žiadny problém: "Rozhodnutie absolútne chápem. Podobne, ako v každom tíme, ak sa zrodí situácia 50:50, musí existovať jednotka a dvojka. Ale mojou úlohou je otočiť to. Nebude to jednoduché a mám sa veľa čo učiť, ale pokúsim sa."

"Ale kedy prídu takéto situácie 50:50, tak to sa možno dozviem až v aute. Neviem vám povedať žiadny príklad, uvidíme v pretekoch. Všetko je to pre mňa nové. V kvalifikácii však spolu môžeme slobodne bojovať. Pokúsim sa byť rýchlejší, ale jednoduché to nebude," dodal Leclerc.

Podobnú otázku riešia aj v Mercedese, kde sa v minulom roku jasne priklonili na stranu Lewisa Hamiltona. "Podobne, ako v každom roku, aj tentoraz môžeme voľne bojovať," zdôraznil Hamilton. "Takto nám to povedali doma v továrni a dnes to zopakovali. Takto sa mi to aj páči, pretože obaja máme férovú šancu. Každoročne to bolo rovnaké."

"Zmena príde až v okamihu, keď už jeden jazdec nebude mať šancu na titul - ak teda v tomto smere budeme mať potrebné šťastie. Inak však máme slobodu a môžeme spolu bojovať, čo je podľa mňa super," odkázal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk