F1.sk F1.sk

McLaren zo svojich áut odstránil logá BAT
zdroj: TASR/AP

McLaren zo svojich áut odstránil logá BAT

Podobne ako Ferrari, ktoré v Austrálii "nenasadí" logá Mission Winnow odkazujúce na produkt koncernu Philip Morris, budú postupovať aj v McLarene. Ani tento tím nechce u protinožcov riskovať prípadný problém so zákonom a odkaz na spoločnosť British American Tobacco, ktorý má podobu "A Better Tomorrow", na autách ani na tímovom oblečení nenájdeme.

McLaren už pred časom zdôraznil, že pri tomto slogane nejde o žiadnu podporu cigariet a tabakových výrobkov, ale zameraný je na menej rizikové produkty, novú technológiu a inovácie. Austrálske zákony sú však pomerne prísne a nemá význam riskovať.

Miesto, ktoré na aute obsadzoval BAT, po novom dostala spoločnosť 7-Eleven. Stajňa so sídlom vo Wokingu okrem toho potvrdila, že o dva týždne v Bahrajne už pôjde všetko tak, ako bolo pôvodne naplánované.

"BAT je vynikajúcou korporáciou s dlhou históriou v motoršporte," povedal šéf McLarenu Zak Brown na predstavení nového auta. "Naša spolupráca je technologická a týka sa najnovšej generácie ich produktov. S tabakovou časťou ich spoločnosti nemáme nič spoločné."

"Je to skvelá firma pre spoluprácu. Svet sa vyvíja a dennodenne mení - deje sa tak azda s vyššou rýchlosťou, ako kedykoľvek predtým. Ich spoločnosť sa zmenila a posunula do nových oblastí. Usilujú sa o inovácie. Svet sa oproti tomu, čo bolo pred desiatimi, pätnástimi či dvadsiatimi rokmi, zmenil. Zmenilo sa aj ich pôsobenie a Formula 1 je pre nich dobrou platformou," dodal Brown.

Najnovšie z kategórie: McLaren

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk