F1.sk F1.sk

Zomrel Charlie Whiting
zdroj: TASR/AP

Zomrel Charlie Whiting

Na začiatku austrálskeho súťažného víkendu obletela formulový svet mimoriadne smutná správa. V skorých ranných hodinách štvrtkového dňa vo veku 66 rokov zomrel riaditeľ pretekov F1 Charlie Whiting.

Oficiálne stanovisko Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) hovorí o pľúcnej embólii.

Whiting začal svoju kariéru v roku 1977 v tíme Hesketh, aby v 80. rokoch prestúpil do Brabhamu. Do federácie prišiel v roku 1988 a vo funkcii riaditeľa pretekov pôsobil od roku 1997.

"Správu o Charlieho náhlom úmrtí som prijal s obrovským smútkom," reagoval prezident FIA Jean Todt. "Charlieho Whitinga som poznal mnoho rokov. Bol úžasným riaditeľom pretekov, ako aj centrálnou a nenapodobiteľnou osobou v F1, ktorá stelesňovala etiku a ducha tohto fantastického športu."

"Formula 1 prišla o verného kamaráta a charizmatického veľvyslanca. Tak ja, ľudia z FIA, ako aj celá komunita motoršportu, sme myšlienkami s jeho rodinou, kamarátmi a milovníkmi Formuly 1," dodal Todt.

"Charlieho som poznal počas celého svojho pretekárskeho života," uviedol športový šéf F1 Ross Brawn. "Spolu sme pracovali už ako mechanici, skamarátili sme sa a na tratiach sme spolu strávili veľké množstvo času. Keď som sa dopočul o tejto tragickej správe, naplnilo ma to obrovským smútkom. Som zničený. Je to obrovská strata - a nielen pre mňa osobne, ale pre celú rodinu F1, FIA i pre motoršport ako celok."

Najnovšie z kategórie: FIA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk