F1.sk F1.sk

Hülkenberg hovorí o dôležitom a veľkom roku, ktorý môže určiť jeho budúcnosť
zdroj: Renault F1

Hülkenberg hovorí o dôležitom a veľkom roku, ktorý môže určiť jeho budúcnosť

Nico Hülkenberg začne počas víkendu v Melbourne už svoju deviatu sezónu. Premiéru absolvoval v roku 2010, aby pred ním vo Williamse následne dostal prednosť Pastor Maldonado. Potom sa však predral späť, aby sa cez Force Indiu, Sauber a opäť Force Indiu dostal do Renaultu.

Teraz bude mať za kolegu veľmi silného a uznávaného Daniela Ricciarda. "Pre mňa je to istým spôsobom dôležitý a veľký rok. Budem mať kolegu, ktorý je osvedčeným víťazom veľkých cien," skonštatoval Hulk pre Sky Sports F1.

"Podobné to bolo aj pri Rubensovi (Barrichellovi vo Williamse 2010, pozn. red.), ale bolo to o niečo iné. Vtedy som bol nováčik a on už absolvoval asi osemnástu sezónu, takže to nebolo dobré ani férové porovnanie."

"Toto je omnoho reálnejšie a budeme môcť dobre porovnávať," pokračoval Nemec. "Pre mňa osobne je to veľmi dôležitý rok a uvidíme, ako sa s tým vyrovnám. Istým spôsobom to pochopiteľne určí aj moju budúcnosť v športe."

Hülkenberg absolvuje tento víkend už svoju 157. veľkú cenu a počas sezóny sa v tomto smere dostane medzi top 25 jazdcov histórie. Zatiaľ sa mu ani raz nepodarilo dostať na pódium, čo je nepríjemný historický rekord.

Celkovo však dlhodobo ukazuje kvalitu a bodoval v 54,5 percentách všetkých pretekov, do ktorých nastúpil. Lepšie sú na tom len Daniel Ricciardo, Sergio Pérez, Kimi Räikkönen, Max Verstappen, Valtteri Bottas, Sebastian Vettel a Lewis Hamilton.

"Pochopiteľne, že jedného dňa sa chcem dostať na pódium. Pracujem na tom. Či to vyjde už tento rok? Určite to je možné, ale v tejto chvíli sa to nedá povedať," dodal Nico Hülkenberg.

Najnovšie z kategórie: Renault

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk