F1.sk F1.sk

Ecclestone tvrdí, že McLaren a Williams potrebujú nových šéfov
zdroj: McLaren

Ecclestone tvrdí, že McLaren a Williams potrebujú nových šéfov

Bernie Ecclestone nie je rád, že tradičné tímy ako McLaren a Williams prežívajú veľkú krízu. Osobne si myslí, že v oboch by bolo potrebné vymeniť šéfov.

"Už nie sú v rukách super-súťaživých ľudí ako Ron Dennis a Frank Williams," povedal Ecclestone, ktorého s odvolaním sa na Corriere della Sera cituje stránka grandprix.com. "Na to, aby boli opäť silní, musia nájsť ďalšieho Rona a ďalšieho Franka."

Stajne v súčasnosti vedú marketingový expert Zak Brown a dcéra Sira Franka Williamsa, Claire. Obaja sú vo svojich funkciách už niekoľko rokov, ale zlepšenie zatiaľ neprišlo.

Ecclestone okrem toho hovoril aj o kooperácii Red Bull-Honda, ktorá sa mu veľmi pozdáva. "Red Bullu som túto alianciu odporúčal už pred troma rokmi," prezradil. "Honda je vo svojej povahe konkurencieschopná a súťaživá, veď sa len pozrite na motorky."

Okrem toho padlo pár slov aj o téme týkajúcej sa vedenia športu. F1 by sa podľa neho obišla aj bez zásahov FIA a možno by to tak bolo dokonca lepšie. 

"Tímy a promotéri by si mohli pravidlá napísať aj sami a mohli by súťažiť pod iným menom. Ja sám nie som za demokraciu. Potrebujeme diktátora, ktorý príde a povie: 'Tu sú pravidlá'," dodal Bernie Ecclestone.

Najnovšie z kategórie: Williams

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk