F1.sk F1.sk

Gasly o Verstappenovi: Nemyslím si, že sa jeden od druhého máme príliš čo učiť
zdroj: Red Bull Racing

Gasly o Verstappenovi: Nemyslím si, že sa jeden od druhého máme príliš čo učiť

Pierre Gasly si po testoch vypočul kritiku od Helmuta Marka, ale aj od Christiana Hornera. V Barcelone sa mu podarilo dvakrát havarovať a druhá chyba bola natoľko vážna, že nový monopost RB15 celkom rozbil a testy tak de facto ukončil predčasne.

O čas v aute tak pripravil aj svojho kolegu Maxa Verstappena, ale ich spoluprácu to vraj nenaštrbilo. "Zatiaľ to prebieha skvelo," povedal Gasly v rozhovore pre Motorsport-Total.com. "Zatiaľ sme spolu nestrávili veľa času, pretože v továrni sme boli v iné dni. Absolvovali sme niekoľko spoločných marketingových termínov a prvýkrát sme boli spolu na trati počas testov."

"Nemyslím si, že sa jeden od druhého máme príliš čo učiť, ale pre mňa bolo dobré byť tam aj vtedy, keď testoval on. Mohol som si vypočuť jeho vyjadrenia a pozorovať, ako spolupracuje s tímom. Chlapcov pozná omnoho lepšie a v tíme je už zabývaný. Pre mňa je pozorovanie jeho komunikácie dosť dôležité a najlepšie veci som si z toho pochopiteľne aj odniesol."

Francúz si z Toro Rosso doniesol svojho motorového inžiniera Keisukeho Minatoju a z tohto kroku má radosť. "Áno, vyšlo mi to. Teraz je už v Red Bulle a naďalej je mojim motorovým inžinierom. Vyzerá to tak, že tím je s ním veľmi spokojný. Práve on všetko koordinuje. Chcel som si ho ponechať, aby som aspoň po stránke Hondy mal nejaký referenčný bod."

"Pre mňa to bolo dôležité," pokračoval Gasly. "Všetko je tu nové: ľudia i pracovné postupy. V Red Bulle je to všetko 'anglickejšie' ako v Toro Rosso. Nuž a keď si zachováte jeden či dva referenčné body, pomôže to. Na túto oblasť sa už nemusím koncentrovať, pretože viem, ako funguje. Môžem sa teda venovať iným oblastiam."

Pretekár, ktorý vstupuje do svojej druhej sezóny, vyzdvihol aj spoluprácu s konštruktérom Adrianom Neweym. "Je skutočne úchvatná. Poznal som ho aj predtým, ale nikdy som s ním nebol tak často ako teraz. V Barcelone sme spolu hovorili aj dvadsať minút. Okamžite pochopíte, prečo je v F1 taký úspešný."

"Chcem pochopiť, aký je jeho proces myslenia a vďaka tomu aj to, ako môžeme auto ďalej vyvíjať. Pre mňa je skvelé, že sa môžem učiť od niekoho ako on," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk