F1.sk F1.sk

Brawn porovnal Hamiltona a Schumachera: Michael bol tichší a rodinne založený
zdroj: Mercedes AMG Petronas F1 Team

Brawn porovnal Hamiltona a Schumachera: Michael bol tichší a rodinne založený

Ross Brawn dnes pracuje ako technický šéf Formuly 1. Predtým však úspešne viedol tímy Benetton, Ferrari aj vlastný Brawn GP, ktorý po roku predal Mercedesu. Stajňu opustil v roku 2013 kvôli celkovej nespokojnosti s pozíciou v tíme.

Jeden z najúspešnejších ľudí v dejinách tohto športu prilákal na konci roku 2012 do tímu aj Lewisa Hamiltona. Ten opustil vtedy tretí najlepší tím hodnotenia pohára konštruktérov McLaren, a pripojil sa k piatemu, Mercedesu. Nejeden vtedy polemizoval nad správnosťou kroku, ktorý dnes už päťnásobný šampión urobil. Hamilton to však zdôvodnil aj osobou Rossa Brawna a jeho nespočetných úspechov.

Mercedes sa však s Nicom Rosbergom a Lewisom Hamiltonom katapultoval v sezóne 2013 na druhú pozíciu. To však už bol niekdajší spolustrojca titulov Michaela Schumachera na odchode z tímu. Podľa vlastných slov nebol spokojný so svojou pozíciou v stajni, ktorá mala „príliš veľa šéfov“.

Vo svojom rozhovore pre iNews povedal, že spočiatku mal pochybnosti nad životným štýlom britského pilota. „Musím sa priznať, že po mojej prvej skúsenosti s ním som bol znepokojený jeho spôsobom života. Len preto, že sa vymykal normám.“

„Moderný pilot Formuly 1 má mimo športu veľmi nízky profil. Sledovanie Lewisa, jeho spoločenský život, záujmy, vášne mimo motoršport ukazujú, že jeho profil je naopak vysoký.“ Brawn povedal, že Hamilton vyhľadával akcie a podujatia, ktoré preňho boli atraktívne, čo nie je vôbec bežné.

„Priznám sa, že som bol trochu zaujatý. Výsledky však hovoria za seba. Vyvažovanie aktivít vo Formule 1 a mimo ňu mu vyhovujú. Musím povedať, že pre F1 je to z komerčného hľadiska fantastické. Lewis vzbudzuje záujem ľudí, ktorí by náš šport obvykle nesledovali. Takže je to vo všetkých smeroch skvelý vyslanec pre Formulu 1,“ povedal Brawn.

Hamilton bude útočiť na mnohé historické rekordy Michaela Schumachera, ktorého Ross pozná veľmi dobre. Sprevádzal ho skrz celú jeho kariéru a stál aj za všetkými siedmimi titulmi legendárneho „Schumiho“.

„Mimo auta bol Michael ďaleko tichší a vyhýbal sa žiare reflektorov. Ale mal rodinu, syna, dcéru, manželku, pre ktorých toho urobil strašne veľa. Lewis to ešte nemá,“ povedal Brawn, ktorý Schumachera označil ako rodinne založeného muža.

„Takže áno, Michaelov spoločenský profil bol nízky. Z profesionálneho pohľadu však obaja na trati ukázali oddanosť a číry talent pre auto. Aplikovať tento talent je absolútne kľúčové, keď ho nemáte, nikdy nedosiahnete úroveň týchto dvoch jazdcov,“ povedal Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk