F1.sk F1.sk

Red Bull urýchlil vývoj, čínske novinky bude mať už v Austrálii
zdroj: TASR/AP

Red Bull urýchlil vývoj, čínske novinky bude mať už v Austrálii

Red Bull Racing v zákulisí poriadne zabral a novinky, ktoré chcel predstaviť na Veľkej cene Číny, napokon uvidíme už počas tohto víkendu v Austrálii! A to je o celé štyri týždne skôr. V rozhovore pre ServusTV to potvrdil poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko.

"Súčiastky ktoré sme plánovali nasadiť v tretích pretekoch, vďaka vyvinutiu tlaku a mimoriadneho úsilia urýchlil tak, že ich na aute budeme mať už v Melbourne," povedal Marko o Adrianovi Neweym a následne zopakoval slová, ktoré odzneli už po testoch.

"Náš optimizmus nie je bezdôvodný. Z hľadiska celej vzdialenosti pretekov nás síce vidím za Ferrari, ale pred Mercedesom. Po stránke efektívnosti a technickej perfektnosti súčiastok je RB15 určite najlepšie a najdrahšie auto v histórii Red Bullu Racing."

Postaviť niečo také vraj bolo možné len vďaka jednej veci: "Pretože v každej fáze bol každý náš spolupracovník presvedčený o tom, že teraz to pôjde nahor! Opäť máme šancu na to, aby sme vďaka vlastnej sile bojovali o víťazstvá."

"Zachytil som mnoho negatívnych hlasov, podľa ktorých to Honda nezvládne, ale my sme ešte nikdy nemali takéto dobré testy," pokračoval Helmut Marko, ktorý zopakoval aj slová o tom, že v tomto roku chce vybojovať päť víťazstiev. "Keďže máme viac koní, tak je len logické, že sa chceme pozerať ďalej dopredu. V minulom roku sme vybojovali štyri víťazstvá, päť je teda reálny cieľ. Ale dúfam, že ich bude ešte viac."

Red Bull toho po stránke časov v Barcelone neukázal veľa, ale podľa Marka ani nemohol. Mohla za to havária Pierra Gaslyho. "Potom nám jednoducho došli súčiastky. Nejazdili sme s takým nastavením a ani s takými súčiastkami, aké sme plánovali. Bol to kompromis a časy preto neboli oslnivé," dodal Helmut Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk