F1.sk F1.sk

Brawn o dodatočnom bode: Záverečná časť pretekov bude ešte zaujímavejšia
zdroj: Mercedes

Brawn o dodatočnom bode: Záverečná časť pretekov bude ešte zaujímavejšia

Formula 1 v pondelok večer potvrdila novinku, ktorou bude udeľovanie dodatočného bodu za najrýchlejšie kolo pretekov. Získať ho bude môcť len ten jazdec, ktorý bude v konečnej klasifikácii evidovaný v top 10.

Nejde pritom o úplnú novinku, ale o oprášené pravidlo, ktoré sme tu mali pred vyše šiestimi desaťročiami. Dodatočný bod mohli jazdci získať aj v rokoch 1950 až 1959.

"Spoločne s FIA sme sa snažili preveriť myšlienky a riešenia, ktoré nám pomôžu zlepšiť šou, ale súčasne zachovajú integritu nášho športu," povedal šéf Formuly 1 pre šport Ross Brawn, ktorého slová cituje oficiálna stránka F1.

"Cítili sme, že opätovné zavedenie bodu pre jazdca, ktorý zaznamená najrýchlejšie kolo - po šesťdesiatich rokoch - nám v tomto smere pomôže. Toto riešenie, ktoré je reakciou na detailný prieskum vykonaný medzi tisíckami našich fanúšikov po celom svete, sme zvažovali niekoľko mesiacov."

"Koľkokrát sme počuli, ako sa jazdci cez vysielačku svojho tímu pýtajú na to, kto má najrýchlejšie kolo? Teraz to už nebude len otázka rekordu a prestíže, ale pôjde tu aj o konkrétnu motiváciu, vďaka ktorej bude záverečná časť pretekov ešte zaujímavejšia. Niekedy je v záujme napredovania športu dobré spomenúť si aj na svoje historické dedičstvo," pripomenul Brawn.

Ak by sa bod za najrýchlejšie kolo udeľoval aj v minulom roku, najviac bodov by získal Valtteri Bottas: sedem.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk