F1.sk F1.sk

Brawn a zmeny súťažného víkendu: Uvažuje sa o obmedzení počtu pracovných hodín
zdroj: Scuderia Ferrari

Brawn a zmeny súťažného víkendu: Uvažuje sa o obmedzení počtu pracovných hodín

Od tohto roku sa monoposty dočkali niekoľkých kozmetických úprav, ktoré by mohli priniesť zlepšený pretekársky šport. Autá by mali byť schopné lepšie sa nasledovať i lepšie útočiť a podľa Rossa Brawna to zatiaľ vyzerá dobre.

"Pravidlá pre rok 2019 nám pomáhajú vo dvoch veciach," cituje Brawnove slová Auto Motor und Sport. "Ukazujú nám, ako inžinieri tieto veci interpretujú a čo z nich vytvárajú. My sa následne niečo naučíme z toho, ako sa budú autá správať na trati."

"Aktuálne existujú rozdielne názory: niektoré tímy hovoria, že novinky nespôsobili žiadny rozdiel, iné zasa tvrdia, že je to lepšie. Ale ešte sme nezachytili nikoho, podľa koho by to malo byť horšie. Ak by sme však nespravili nič, určite by to bolo horšie."

"Po pretekoch v Austrálii by sme mali mať dostatok dát o tom, ako dobré je možné autá nasledovať. Vďaka tomu by sme pre rok 2020 mohli vykonať malé úpravy a pre rok 2021 normálne reagovať podľa toho, čo bude potrebné," skonštatoval Angličan. "Toto teraz nie je veľký krok, ale je to cenná škola. Určite nám neuškodí."

Brawn okrem toho hovoril aj o prekopaní fungovania počas súťažných víkendov. "Prerobíme to a pripravíme nové pravidlá týkajúce sa toho, ako tímy počas víkendov fungujú. Všetko pomôže tomu, aby sme im dali férovejšiu šancu a aby boli preteky spektakulárnejšie. Najdôležitejšia je pritom kvalita, nechceme žiadne lacné triky. Neprídu teda dramatické veci ako otočenie štartového roštu."

Jedným z cieľov je to, aby ľudia v tímoch dostali k dispozícii viac voľna. "Možno stanovíme počet hodín, ktoré je možné odpracovať priamo z dejiska pretekov. Ak si spomínate, predtým to bolo počas pretekov tak, ako dnes počas testov: tímy pracovali nonstop, robili vo dvoch zmenách."

"Potom to bolo zakázané, ale vidíme kvôli tomu horšie preteky? Nie. Tímy teda musíme prinútiť pracovať efektívnejšie. A ak budú ľudia menej zaťažení, môžeme do kalendára pridať aj viac pretekov," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk